Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Airbus pozyskał w ciągu 5 miesięcy zamówienia na 225 samolotów

0
Podziel się

Airbus, europejskie konsorcjum zajmujące się produkcją samolotów, pozyskał w ciągu 5 pierwszych miesięcy 2015 r. zamówienia na 225 samolotów - podaje firma.

Airbus A380
Airbus A380 (Ssolbergj (Flicr CC BY 2.0))
bDBrzQOJ

Umowy na 225 samolotów zawarł Airbus do końca maja tego roku. Europejskie konsorcjum informację podało w komunikacie prasowym.

Wstępnie udało się wprawdzie pozyskać 247 zamówień na nowe samoloty, ale po uwzględnieniu anulowanych zamówień, ostatecznie Airbus ma netto 225 samolotów do wyprodukowania.Airbus dostarczył już klientom w tym roku 243 swoje samoloty.

Airbus zatrudnia około 50 tysięcy pracowników w różnych państwach Europy: Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a od 2009 roku także w Chinach.Spółki zależne Airbusa działają w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach.

bDBrzQOL
Czytaj więcej w Money.pl
Francja boi się ataku. Alarm na lotniskach Szczególne środki bezpieczeństwa podjęto w przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych.
Iskrzy na linii Paryż-Berlin. Spór o Grecję Istnieją różnice zdań między Berlinem a Paryżem w sprawie porozumienia z Grecją - podały w środę agencje.
Używane samoloty dla VIP-ów? MON ujawnia Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym roku, a dostawa maszyn ma nastąpić w 2016.
bDBrzQPm
business news
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)