Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje PKP Cargo do kupienia już od dziś

0
Podziel się:

Nowy rozdział, przełom i rewolucja - tak o prywatyzacji PKP Cargo mówią przedstawiciele zarządów spółek należących do PKP.

Łukasz Boroń, prezes PKP Cargo
Łukasz Boroń, prezes PKP Cargo (PKP Cargo)

Dziś ruszyła publiczna sprzedaż akcji spółki, której prezesem jest Łukasz Boroń. Na razie dla inwestorów indywidualnych.

Prywatyzacja jednego z największych w Europie przewoźników towarowych zajęła dziewięć miesięcy. _ - Jesteśmy gotowi do debiutu giełdowego naszego narodowego championa PKP Cargo - _ mówił wczoraj minister transportu Sławomir Nowak. Zapewniał też, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

Od dziś na kupno akcji mogą się zapisywać inwestorzy indywidualni. Mają czas do 21 października. Maksymalna cena za jedną akcje spółki wynosi 74 zł. Zgodnie z prospektem oferta o bejmie ponad 21,6 miliona akcji, które stanowią 50 procent minus jedna akcja wszystkich papierów spółki. Przy takiej cenie oznaczałoby to, że jest ona warta około 1,6 miliarda złotych.

Według Piotra Rusieckiego z domu maklerskiego PKO BP, z zapisem na akcje nie powinno być najmniejszych problemów: _ Zaprosiliśmy do udziału w konsorcjum detalicznym prawie wszystkie biura, które działają na terenie naszego kraju. Dzięki temu zwiększamy możliwość dotarcia do inwestorów indywidualnych _.

Do 22 października będzie trwać budowa tak zwanej księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Przedstawiciele PKP liczą, że akcje kupią m.in. fundusze inwestycyjne i otwarte fundusze emerytalne. Debiut giełdowy planowany jest na ostatni dzień października.

W 2012 roku grupa PKP Cargo wypracowała 267,4 miliona złotych zysku netto, 766,8 miliona złotych zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację oraz 5,17 miliarda złotych przychodów.

Źródło: Money.pl na podstawie danych PKP Cargo

Grupa PKP Cargo jest liderem kolejowych przewozów towarowych w Polsce i drugim największym operatorem w Unii Europejskiej. W 2012 roku udział grupy w polskim rynku wyniósł 60,3 procent pod względem pracy przewozowej oraz 50,5 procent pod względem przewiezionej masy._ _

_ - PKP Cargo to stabilna firma o zdrowych finansach z potencjałem do dalszego rozwoju. Przed nami bardzo intensywny okres spotkań z potencjalnymi inwestorami w Polsce i za granicą. Jestem pewien, że zaprezentujemy im wyjątkową spółkę, która pozwoli na jeszcze lepszą dywersyfikację ich portfeli - _mówił wczoraj Łukasz Boroń, prezes PKP Cargo.

Czytaj więcej w Money.pl
EBOiR kupi akcje PKP Cargo EBOiR kupi do 7,5 procent akcji PKP Cargo w ofercie publicznej spółki - podał EBOiR w komunikacie na swojej stronie internetowej.
Nie koniec prywatyzacji na kolei. Pod młotek pójdzie... Przy okazji zapowiedzi debiutu na giełdzie PKP Cargo, prezes Karnowski wspomina o kolejnej prywatyzacji - PKP Energetyka.
PKP Cargo na giełdzie. Zapis na akcje za maksymalnie 37 tys. zł Znamy prospekt emisyjny kolejowej spółki, która już 31 października zadebiutuje na GPW.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)