Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje Tesli idą w górę

0
Podziel się:

Ceny akcji producenta elektrycznych samochodów wzrosły o 12 proc., po tym jak firma ogłosiła zeszłoroczne wyniki i prognozy sprzedaży.

Akcje Tesli idą w górę
(jdlasica/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bFgjNykB

Po tym jak firma ogłosiła zeszłoroczne wyniki i prognozy sprzedaży, ceny akcji producenta elektrycznych samochodów wzrosły o 12 proc.. Tesla prowadzona przez amerykańskiego miliardera Elona Muska (na zdjęciu) zarobiła w czwartym kwartale 46 mln dolarów.

W ostatnim okresie zeszłego roku zyski ze sprzedaży Modelu S osiągnęły rekordowy wynik w wysokości 761 mln dolarów. W 2014 roku zarząd firmy planuje zwiększyć wyniki aż o 55 proc., sprzedając 35 tys samochodów. _ - W tamtym roku Model S był najlepiej sprzedającym się samochodem w porównaniu z innymi modelami w podobnej cenie - _ chwali się Musk._ - Potencjał jest coraz większy w Europie i Azji. Z końcem roku oczekujemy, że w tych regionach sprzedaż będzie dwa razy większa niż Ameryce Północnej - _ dodaje.

W przyszłym miesiącu firma wchodzi na chiński rynek._ - Planujemy przeprowadzić zasadnicze inwestycje w Chinach otwierając nowe salony, punkty serwisowe i sieć ładowania baterii. Już teraz salon w Pekinie jest naszym największym na świecie - _opowiada Musk.

bFgjNykD

Model S jest pierwszym elektrycznym samochodem klasy premium produkowanym na masową skalę. Obecnie jest dostępny w dwóch wersjach, różniących się ze względu na pojemność baterii. Tańsza, pozwalała na przejechanie 370 km bez ładowania, droższa na ponad 480 km.

Firma w zeszłym roku zmagała się jednak z wieloma problemami i negatywnymi recenzjami. Głównie z powodu awarii Modelu S, problemów z bateriami, które często zawodzą w niskich temperaturach oraz dostępnością punktów ładowania. Model S jest także najdroższym na rynku samochodów elektrycznych - cena najtańszej wersji oscyluje wokół 70 tys. dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

bFgjNyle
business news
prosto z firm
KOMENTARZE
(0)