Notowania

alr
16.01.2014 16:49

Alior Bank będzie udzielał kredytów w ramach MdM

Liczymy na to, że warunki uzyskania dofinansowania spowodują wzrost zainteresowania ofertą kredytów hipotecznych wśród młodych Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)

Alior Bank, kierowany przez Wojciecha Sobieraja (na zdjęciu), dołączył do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Od 3 lutego bieżącego roku klienci będą mogli składać wnioski o przyznanie kredytu z dofinansowaniem wkładu własnego ze środków budżetu państwa.

Szesnastego stycznia bieżącego roku, wiceprezesi zarządu Alior Banku podpisali w imieniu banku umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w zakresie współpracy
w ramach programu _ Mieszkanie dla Młodych _. Zgodnie z jej założeniami klienci Alior Banku będą mogli ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego środkami pochodzącymi z funduszu dopłat.

- _ Po dobrych wynikach programu Rodzina na Swoim, w którym uczestniczyliśmy, zdecydowaliśmy się na dołączenie do programu Mieszkanie dla Młodych _ - powiedział Krzysztof Czuba, wiceprezes zarządu Alior Banku.

- _ Liczymy na to, że warunki uzyskania dofinansowania spowodują wzrost zainteresowania ofertą kredytów hipotecznych wśród młodych Polaków, którzy planują zakup nieruchomości _ – dodał Artur Maliszewski, wiceprezes zarządu Alior Banku.

Program _ Mieszkanie dla Młodych _ skierowany jest do małżeństw, osób samotnie wychowujących dzieci, a także osób samotnych, w wieku do 35 lat. Warunkiem przyznania dofinansowania jest zaciągnięcie kredytu w banku w złotówkach z co najmniej 15-letnim okresem kredytowania w wysokości wynoszącej przynajmniej 50 procent ceny mieszkania, którego powierzchnia nie przekracza 75 metrów kwadratowych oraz domu o powierzchni nie większej niż 100 metrów kwadratowych. Nieruchomości muszą zostać zakupione na rynku pierwotnym.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: alr, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz