Alior Bank będzie zwalniał. Pracę straci nawet 260 osób

Alior Bank będzie zwalniał. Pracę straci nawet 260 osób

Fot. Alior Bank
Alior Bank z powodu zmiany struktury organizacyjnej centrali planuje zwolnić w ramach zwolnień grupowych do 260 osób. Bank poinformował, że nowa struktura organizacyjna centrali będzie obowiązywała od 1 marca.

Na zdjęciu Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku

Uproszczona struktura zagwarantuje większą skuteczność działania oraz usprawni współpracę zarówno pomiędzy jednostkami centrali, jak i centrali z oddziałami. Zmiany obejmują m.in. zmniejszenie liczby departamentów z 77 do 28 oraz przypisanie nowych odpowiedzialności członkom zarządu - podał bank w komunikacie prasowym.

Restrukturyzacja, która potrwa od końca lutego do czerwca, obejmie do 260 etatów w centrali, co stanowi 4 proc. poziomu zatrudnienia w banku. Proces reorganizacji nie będzie dotyczyć pracowników sieci oddziałów, placówek Alior Bank Express, ani centrów biznesowych. Pracownicy, z którymi rozwiązano umowę o pracę, w zależności od stażu pracy zostaną objęci dodatkowymi odprawami.

Restrukturyzacja jest częścią programu optymalizacji kosztów wdrażanego w centrali Alior Banku, którego skutkiem będzie ok. 50 mln zł oszczędności w latach 2014-2015, po uwzględnieniu kosztów związanych z pakietami odpraw.

Bank podał też w komunikacie, że podjęte działania przyczynią się do znaczącej poprawy efektywności banku oraz obniżenia współczynnika C/I do poziomu poniżej 45 proc. w 2016 r.

Alior Bank podał, że koszty restrukturyzacji nie będą miały znaczącego wpływu na model biznesowy i wyniki finansowe banku. Będą one ewidencjonowane w miarę postępu procesu optymalizacji zatrudnienia i zostaną uwzględnione w sprawozdaniach finansowych banku za pierwszy i drugi kwartał 2014 roku.

Optymalizacja struktury organizacyjnej centrali nie oznacza zmiany strategii czy spowolnienia tempa rozwoju banku. Od początku 2014 roku Alior Bank przyjął do pracy ponad 340 osób i planuje dalej zatrudniać, w szczególności na stanowiska związane z oferowaniem produktów i usług bankowych - zaznaczył Alior.

Czytaj więcej w Money.pl

 

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
achwięctotak
193.151.101.* 2014-02-26 19:09
banki - które tak naprawdę nic nie robią, czerpią korzyści z posiadania kapitału, wirtualne inwestycje, bańki spekulacyjne, przelewanie z pustego w próżne.
uyuyuy
88.199.162.* 2014-02-26 14:18

Alior Bank szykuje zwolnienia. Pracę straci nawet 260 osób

wyższa kultura bankowości buchachachachacha!!!!!!