Notowania

bankowość mobilna
12.12.2013 14:26

Alior Bank tworzy bankowość z T-Mobile

- Pozwoli to na wprowadzenie na rynek rozwiązań, produktów i usług, których nie jest w stanie samodzielnie zaoferować żaden inny bank działający w Polsce - uważa prezes Alior Banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)

Firmy podpisały umowę, na mocy której rozpoczynają współpracę przy opracowaniu kompleksowej obsługi bankowej. Będą oferować między innymi rachunki bankowe, depozyty, kredyty, pożyczki i limity kredytowe oraz karty płatnicze. Taka jest przyszłość bankowości - przekonuje Wojciech Sobieraj (na zdjęciu), prezes Alior Banku.

Na razie spółki nie zdradzają szczegółów oferty. - _ Zaprezentujemy je, gdy nasza propozycja będzie gotowa do komercyjnego wdrożenia _ - tłumaczy Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile Polska. Nowości pojawią się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Już teraz wiadomo, że nowe produkty i usługi sprzedawane będą pod szyldem T-Mobile i że operator sieci komórkowej wprowadzi do rady nadzorczej Alioru swojego przedstawiciela. _ T-Mobile będzie w możliwie najszerszym zakresie dopuszczalnym przez prawo brał udział w kształtowaniu modelu biznesowego i działalności operacyjnej _- czytamy w komunikacie. W Aliorze powstanie nowy dział do prac nad projektem.

- _ W ciągu najbliższych 5 lat usługi bankowe zmienią się całkowicie za sprawą mobilnej rewolucji. Odpowiedź na to wyzwanie stanowią alianse pomiędzy bankami i firmami telekomunikacyjnymi, to one będą tworzyć przyszłą bankowość _ - tłumaczy decyzję o współpracy Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

- _ Pozwoli ona na wprowadzenie na rynek rozwiązań, produktów i usług, których nie jest w stanie samodzielnie zaoferować żaden inny bank działający w Polsce _ - dodaje Sobieraj.

Alior Bank powstał w 2008 roku. W grudniu 2012 roku wszedł na giełdę. Z ofertą publiczną o wartości 2,1 miliarda złotych był to największy debiut prywatnej spółki na warszawskim parkiecie.

Zobacz, jak Alior Bank radził sobie na GPW w ostatnich trzech miesiącach:

* *

W trzecim kwartale tego roku bank wypracował zysk netto na poziomie 154 milionów złotych - ponad trzy razy więcej, niż przed rokiem. W całym 2012 roku zarobił natomiast 174 miliony złotych wobec 152 milionów rok wcześniej.

T-Mobile to jedna z największych sieci komórkowych w Polsce. Jej właścicielem jest Telekom Deutschland. W naszym kraju ma prawie 16 milionów klientów.

Czytaj więcej w Money.pl

Na podstawie zawartej umowy klientom oferowane będą m.in.: rachunki bankowe, depozyty, kredyty, pożyczki i limity kredytowe oraz karty płatnicze.

Tagi: bankowość mobilna, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz