Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alior Bank udzielił kredytów na ponad 20 miliardów złotych

0
Podziel się:

Alior Bank opublikował wyniki finansowe po pierwszym półroczu.

Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku
Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku (Alior Bank)

_ _- Wypracowany w pierwszej połowie 2014 roku zysk netto dowodzi, że Alior Bank systematycznie umacnia swoją pozycję na polskim rynku bankowym - mówi Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, odnosząc się do opublikowanego dziś raportu finansowego.

Według podanych dziś informacji Alior Bank zarobił w pierwszym półroczu 151,6 miliona złotych, co oznacza, że zysk netto wzrósł o 18 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Jak podał Alior Bank, w pierwszych sześciu miesiącach przychody netto sięgnęły 883,6 miliona złotych, w tym 575 milionów złotych z tytułu odsetek i 167 milionów złotych z opłat i prowizji.

Z kolei łączna wartość kredytów udzielonych przez Alior Bank na koniec czerwca wyniosła 21,9 miliarda złotych. Klienci zgromadzili jednocześnie 21,4 miliarda złotych depozytów.

_ - Szczególnym powodem do satysfakcji jest wzrost rentowności Alior Banku. Na koniec czerwca marża odsetkowa wzrosła do poziomu 4,7 procent, osiągając jeden z najwyższych wyników wśród polskich banków. Co istotne, możliwy jest dalszy wzrost tego wskaźnika w kolejnych kwartałach - _dodaje Wojciech Sobieraj, cytowany w informacji banku.

Czytaj więcej w Money.pl

_ _

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)