Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alior bank
16.11.2013 07:00

Alior Bank wypłaci dywidendę? Teoretycznie...

Alior Bank ocenia, że po planowanej emisji akcji serii G nie będzie konieczności kolejnego dokapitalizowania banku i pojawi się możliwość wypłaty dywidendy - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
na zdjęciu: Wojciech Sobieraj, prezes Aliora

Alior Bank ocenia, że po planowanej emisji akcji serii G nie będzie konieczności kolejnego dokapitalizowania banku i pojawi się możliwość wypłaty dywidendy - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes banku.

- _ Realizując tę strategię nie będzie konieczne dalsze dokapitalizowanie banku, a nawet pojawi się teoretyczna możliwość wypłaty dywidendy _- powiedział Sobieraj.

Zwołane na 28 listopada walne zgromadzenie Alior Banku zdecyduje o emisji do 6.358.296 akcji serii G z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

W wyniku emisji akcji serii G kapitał zakładowy Alior Banku może zostać podniesiony maksymalnie do kwoty nie wyższej niż 699.412.610 zł z obecnych 635.829.660 złotych.

Jedna trzecia akcji Aliora na sprzedaż?

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami grupa Carlo Tassara, która ma 34 procent akcji banku, będzie chciała sprzedać posiadany pakiet do końca tego roku. Prezes poinformował, że proces trwa, a inwestor banku nadal chce zrealizować swoje zobowiązanie wobec Komisji Nadzoru Finansowego.

- _ UBS prowadzi ten proces. My, jako zarząd, cały czas proces wspieramy, nie odczuwamy osłabienia woli realizacji zobowiązania Carlo Tassara, jesteśmy w kontakcie z KNF. Nic nowego nie nastąpiło _ - powiedział Sobieraj.

Wyniki pod presją zmian w księgowości

Prezes poinformował również, że wcześniejsza sprzedaż pakietu akcji menedżerskich objętych lock-upem do 15 września nie miała związku z decyzją o zmianie metody rozpoznawania przychodów z bancassurance.

Bank, po konsultacjach z Komisją Nadzoru Finansowego, zdecydował się zmienić sposób księgowania przychodów z tego tytułu. Zmiana obniżyła wynik netto Aliora w trzecim kwartale o 105 milionów złotych.

W połowie grudnia 2013 roku kończy się lock-up na 1,26 miliona akcji akcji menedżerskich. - _ Można przypuszczać, że duża część tych akcji będzie także przedmiotem transakacji _ - powiedział Sobieraj.

Zysk netto grupy Alior Banku w trzecim kwartale 2013 roku spadł do 36,4 mln zł z 60,5 mln zł rok wcześniej. Wynik okazał się jednak dużo lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się straty na poziomie 22,1 mln złotych. Po trzech kwartałach 2013 roku zysk netto Aliora wzrósł do 154,6 mln zł, z 148,7 mln zł rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: alior bank, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, czołówki, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz