Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alior Bank zabezpieczy pożyczki złotem inwestycyjnym

0
Podziel się:

Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą otrzymać środki finansowe na dowolny cel, bez konieczności sprzedawania kruszcu. Ofertę pożyczki przygotowano przy współpracy z Mennicą Wrocławską.

Na zdj. Marzena Pietrzak
Na zdj. Marzena Pietrzak (Alior Bank)

Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą otrzymać środki finansowe na dowolny cel, bez konieczności sprzedawania kruszcu. Ofertę pożyczki przygotowano przy współpracy z Mennicą Wrocławską. To pierwszy taki produkt na polskim rynku - podkreśla Marzena Pietrzak, dyrektor departamentu Private Banking w Alior Banku.

Bank udziela pożyczki zabezpieczonej złotem na maksymalną kwotę 3 mln zł, jednak jej wysokość nie może przekroczyć 70 proc. wartości zdeponowanego złota. Aby skorzystać z oferty, należy posiadać złoto o wartości minimum 400 tys. złotych. Okres kredytowania wynosi 12 miesięcy z możliwością przedłużenia go do maksymalnie 36 miesięcy. Warunki cenowe pożyczki negocjowane są indywidualnie z każdym klientem.

– _ Liczymy, że nasz innowacyjny produkt odpowie na potrzeby _ posiadaczy złota inwestycyjnego _ oraz przyczyni się do pozyskania nowych klientów, którzy zechcą skorzystać z kompleksowej obsługi Private Banking w Alior Banku _ – mówi Marzena Pietrzak.

– _ Klienci, którzy nabyli złoto, przeważnie traktują tę inwestycję długoterminowo. Jednocześnie wielu naszych klientów chętnie skorzystałoby z gotówki ulokowanej w złocie. Oferta, którą stworzyliśmy we współpracy z Alior Bankiem, to odpowiedź na oczekiwania rynku _ – przekonuje Rafał Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

Aby otrzymać pożyczkę, należy zdeponować złoto w jednym z oddziałów Mennicy Wrocławskiej. Osoby zainteresowane ofertą, a nieposiadające złota, mogą je nabyć i wykorzystać jako zabezpieczenie. Pożyczka jest dostępna w oddziałach Private Banking Alior Banku w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Każdemu klientowi pracownicy Alior Banku i Mennicy Wrocławskiej pomogą załatwić wszelkie formalności związane ze zdeponowaniem złota i uzyskaniem pożyczki.

Notowania Alior Banku na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Wartość kredytów udzielonych klientom przez Alior Bank sięgnęła na koniec 2012 roku 14,5 mld zł, a wartość zgromadzonych depozytów 17,5 mld zł. To odpowiednio 43 proc. i 29 proc. więcej niż na koniec 2011 roku. Współczynnik kredytów do depozytów wyniósł 83 proc.

Całkowite dochody grupy Alior Banku z działalności operacyjnej sięgnęły w 2012 roku ponad 1 mld 434 mln zł, czyli o 44 proc. więcej niż w 2011 roku. Prawie połowę tych dochodów stanowił wynik odsetkowy, który zwiększył się o 44 proc. do 711 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK nałożył olbrzymią karę na Getin Urząd wytknął bankowi, że m.in. nie podawał wszystkich informacji ważnych dla klientów zaciągających pożyczki.
Pięć sposobów na wybór produktu finansowego Pożyczka na wakacje, ubezpieczenie na życie, a może inwestycja w fundusz? Ekspert radzi.
Alior Bank najlepszy w Polsce. Tak uznali... Wybór laureatów został oparty na takich wskaźnikach jak: rentowność, efektywność, czy ocena dynamiki wzrostu firmy.
alior bank
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)