Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
24.03.2015 08:41

Alma zapowiada stabilne zyski oraz przejęcia

Zarząd podejmie działania, które doprowadzą do zaprzestania działalności w pięciu nierentownych sklepach spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot.Jankowski/REPORTER/EAST NEWS)
Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market

Alma Market liczy, że od czwartego kwartału 2015 roku będzie generować stabilny zysk na poziomie skonsolidowanym. Wartość nakładów inwestycyjnych w 2015 roku nie przekroczy 22 mln złotych.

"Oprócz kontynuacji programu poprawy efektywności sprzedaży realizowanej przez Alma Market SA, co powinno poprawiać jej wyniki z działalności operacyjnej, zarząd spółki dominującej w 2015 roku podejmie działania, które doprowadzą do zaprzestania działalności w pięciu nierentownych sklepach spółki. Ponadto zostanie zrealizowana sprzedaż części nieruchomości spółek grupy kapitałowej oraz spłata części kredytów" - napisano w raporcie rocznym.

"To powinno dodatkowo przyśpieszyć poprawę rentowności oraz wzmocnić płynność finansową spółki dominującej i całej grupy kapitałowej. Począwszy od czwartego kwartału 2015 roku grupa kapitałowa powinna generować stabilny zysk skonsolidowany i poprawić swoje wskaźniki, w tym płynnościowe w stosunku do tych z 2014 roku" - dodano.

Alma Market ocenia, że wartość nakładów inwestycyjnych w 2015 roku nie powinna przekroczyć 22 mln zł.

Plany zakładają otwarcie od trzech do pięciu nowych obiektów handlowych, z których jeden już otwarto w Lublinie, a pozostałe zostaną zlokalizowane w ramach aglomeracji warszawskiej i Trójmiasta.

"Spółka nie wyklucza również rozwoju poprzez przejęcia obiektów lub grup obiektów działających obecnie w ramach konkurencyjnych sieci handlowych" - napisano w raporcie.

Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska planuje z kolei otworzyć w 2015 roku do 3 nowych sklepów w Białystoku, Katowicach i Warszawie. W 2014 roku strata grupy Alma Market wyniosła 13,5 mln zł.

Tagi: handel detaliczny, alm, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz