Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alma Market podpisała wielomilionową umowę

0
Podziel się:

Kontrakt został zawarty na 5 lat z możliwością przedłużenia do 20 lat.

Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market
Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market (Michal Wargin/East News)
bEKoMpcl

Delikatesy Alma Market powstaną w Gdańsku w Galerii Metropolia. Wartość umowy przekracza 24 mln złotych. Jak dowiedziało się Money.pl, nakłady inwestycyjne mają się zwrócić po około 5-7 latach. Spółka poinformowała również, że w tym roku nie wypłaci dywidendy.

Kontrakt jest znaczący dla spółki, gdyż jego wartość przekracza 10 procent wartości kapitału własnego firmy. Został zawarty 27 czerwca 2014 roku. Dokładna kwota to 24,2 mln złotych. Na razie umowę najmu podpisano na 5 lat od daty wydania lokalu spółce z możliwością przedłużenia.

Według informacji udzielonej portalowi Money.pl, kwota dotyczy czynszu za 20 lat i nie będzie płacona od razu, tylko sukcesywnie z miesiąca na miesiąc. Nie nastąpi to jednak szybko, Galeria Metropolia w Gdańsku ma rozpocząć działalność dopiero w 2016 roku.

bEKoMpcn

Nie są to jedyne działania podejmowane przez spółkę. - _ Jeszcze w tym roku chcemy otworzyć dwa sklepy, a w przyszłym minimum pięć. Nasza strategia zakłada otwieranie minimum 3-6 lokali rocznie _ - poinformowało Money.pl biuro prasowe Alma Market.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Alma Market i o pozostałych spółkach z GPW

Spółka nie zamierza w tym roku wypłacać dywidendy. Cały zysku za 2013 roku, który wyniósł 6,58 mln złotych, został przeznaczony na kapitał zapasowy. Na poziomie operacyjnym spółka zarobiła 22,57 mln złotych. W 2012 roku zysk Alma Market wyniósł 1,88 mln złotych.

Notowania Alma Market od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEKoMpct

Spółka z siedzibą w Karowie jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1994 roku. W tym roku jej akcje straciły około 35 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKoMpcO
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)