Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
altus
14.07.2014 06:21

Altus TFI to nowa spółka na warszawskim parkiecie

To trzecie towarzystwo funduszy inwestycyjnych notowane na parkiecie warszawskiej GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)
Piotr Osiecki, prezes zarządu Altus TFI

To trzecie towarzystwo funduszy inwestycyjnych notowane na GPW. Podstawowym celem oferty było pozyskanie środków na realizację planów inwestycyjnych, zwiększenie skali działalności, głównie poprzez przejęcie innych polskich TFI. - _ Plan zakłada skokowe zwiększenie skali działalności za sprawą przejęcia innych towarzystw funduszy inwestycyjnych funkcjonujących na polskim rynku finansowym _ - przekonuje Piotr Osiecki, prezes zarządu Altus TFI.

Kurs praw do akcji Altusa TFI spadł na otwarciu w debiucie o 1,4 proc., do 9,37 zł. Do obrotu giełdowego trafiło 16.380.000 praw do akcji serii F. Cena emisyjna akcji w ofercie publicznej Altus TFI została ustalona na 9,50 zł. Redukcja zapisów na akcje Altusa w transzy detalicznej wyniosła 86,363 proc. W transzy detalicznej sprzedano 1.500.000 akcji serii F. W transzy instytucjonalnej przydzielono 16.880.000 akcji.

- _ Otoczenie rynkowe – przyśpieszający wzrost gospodarczy, reforma OFE czy niskie stopy procentowe – stanowią dodatkowe czynniki stymulujące zainteresowanie naszymi produktami - wylicza Osiecki . _Zainteresowanie, jakim cieszyła się oferta było większe od oczekiwań. Popyt instytucji był trzykrotnie większy od liczby oferowanych akcji, a redukcja w transzy detalicznej przekroczyła 86 procent.

W czerwcu Altus podpisał umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, na mocy której bank obejmie do 20 procenty akcji - o wartość do 50 mln złotych - w ofercie publicznej spółki. Łączny udział banku w kapitale zakładowym towarzystwa - po przeprowadzeniu oferty publicznej - stanowić będzie nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 procent.

W przypadku nie przeprowadzenia przez Altusa zamierzonych działań akwizycyjnych do końca III kwartału 2015 roku, spółka przeprowadzi proces skupu i umorzenia własnych akcji o łącznej wartości nie niższej niż wartość pozyskanych wpływów z emisji akcji serii F.

Skup akcji w celu umorzenia zostanie przeprowadzony po cenie równej cenie emisyjnej, powiększonej o wartość pieniądza w czasie – ustaloną z zastosowaniem stawki WIBOR 3M, przy czym zgodnie z zapisami umów zakazu sprzedaży nie będą w nim uczestniczyły osoby i podmioty będące akcjonariuszami na dzień zatwierdzenia prospektu._ Czytaj więcej w Money.pl _

_ 1. [ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m212569.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szokujace;zarobki;prezesow;gieldowych;spolek,6,0,1577734.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szokujące zarobki prezesów giełdowych spółek 2. [ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m292896.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fiskus;chce;tchnac;nowe;zycie;w;gielde,186,0,1577658.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Fiskus chce tchnąć nowe życie w giełdę 3. [ (
http://static1.money.pl/i/h/81/m306257.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;apeluje;do;knf;o;rzetelna;ocene;nowego;prezesa;gpw,68,0,1574724.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PiS apeluje do KNF ws. nowego prezesa GPW 4. [ ( http://static1.money.pl/i/h/18/m20498.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/kto;bedzie;nowym;prezesem;gpw;dezycja;za;tydzien,103,0,1566823.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kto będzie nowym prezesem GPW? _
_ _

Tagi: altus, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz