Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
altus tfi
12.06.2014 06:45

Altus TFI wejdzie na giełdę. Chce przejmować

Prezes spółki Piotr Osiecki wskazał trzy podmioty, które mogłyby być elementem działań akwizycyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Piotr Osiecki, prezes Altus TFI

Altus TFI chce pozyskać z emisji akcji około 200 mln złotych. Taką informację podał funduszy w opublikowanym prospekcie emisyjnym. Celem emisji jest pozyskanie środków m.in. na dokonanie przejęcia funduszy inwestycyjnych działających na rynku polskim. Prezes spółki Piotr Osiecki wskazał trzy potencjalne interesujące podmioty. Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych mają się rozpocząć 26 czerwca.

W ramach oferty publicznej, Altus TFI zaoferuje łącznie 16,38 mln akcji nowej emisji i 2 mln akcji sprzedawanych. W transzy instytucjonalnej spółka chce sprzedać do 15,5 mln akcji, w tym 13,5 mln akcji nowej emisji i do 2 mln akcji sprzedawanych, zaś w transzy detalicznej do 2,88 mln akcji nowej emisji.

Cena maksymalna zostanie opublikowana 12 czerwca, a w dniach 13-25 czerwca prowadzony będzie proces budowy księgi popytu. Cena ostateczna akcji zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 25 czerwca, zapisy na akcje w transzy detalicznej odbędą się w dniach 26 - 30 czerwca, zaś w transzy instytucjonalnej w okresie od 27 czerwca do 4 lipca 2014. Jeżeli pozyskana z emisji akcji kwota będzie niższa niż zakładana, spółka planuje sfinansować brakującą kwotę z wypracowanej w kolejnych latach nadwyżki finansowej.

Prezes Piotr Osiceki podkreśla, że brane są również pod uwagę inne możliwości dokonania przejęcia.

- _ W przypadku pojawienia się atrakcyjnych okazji, działania akwizycyjne mogą też dotyczyć nabywania wyłącznie aktywów i funduszy inwestycyjnych, bez przejmowania podmiotów zarządzających tymi aktywami. Już obecnie analizujemy dwie potencjalne transakcje przejęć TFI. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku, jest wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się w okresie najbliższych 12-18 miesięcy kolejnych atrakcyjnych celów akwizycyjnych. Dysponowanie przez spółkę kapitałem własnym, zgromadzonym z wyprzedzeniem w stosunku do terminu ewentualnych akwizycji - w wysokości odpowiadającej rozmiarom przygotowywanych przejęć - jest jednym z kluczowych warunków sukcesu tych projektów _ - mówi prezes Altus TFI, Piotr Osiecki.

Na konferencji zorganizowanej z okazji publikacji prospektu, prezes wskazał trzy fundusze obserwowane w kontekście działań akwizycyjnych. Wymienione zostały takie instytucje jak: BPH TFI, Skarbiec TFI oraz KBC TFI.

Jeżeli do końca trzeciego kwartału 2015 roku przejęcie nie zostanie zrealizowane, to spółka przeprowadzi proces skupu i umorzenia własnych akcji po cenie nie niższej niż wartość pozyskanych wpływów z akcji nowej emisji. Zostanie ona dodatkowo powiększona o wartość stopy kredytu na rynku międzybankowym (WIBOR 3M).

Co do wysokości dywidendy, zarząd będzie rekomendował wypłatę od 75-100 procent zysku. W komunikacie czytamy, że władze spółki będą dostosowywały politykę dywidendową do aktualnej sytuacji gospodarczej i biznesowej spółki uwzględniając plany inwestycyjne.

Czytaj więcej w Money.pl

Otrzymaliśmy dzisiaj od Państwa informację prasową dotyczącą oferty publicznej spółki Altus TFI.

Czy jest możliwość przesłania zdjęcia wypowiadającego się w niej prezesa Piotra Osieckiego. Chcielibyśmy fragmenty tej informacji opublikować, ale bez zdjęcia nie będziemy mogli tego zrobić.

Dodatkowo chcielibyśmy uzupełnić informację o Państwa plany przejęć. Czy na celowniku są już jakieś konkretne TFI?

Tagi: altus tfi, business news, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, prosto z firm, z rynku, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz