Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amazon w Polsce. Polskie centra logistyczne biją rekord

0
Podziel się:

Polskie centra logistyczne Amazona wysyłają najwięcej przesyłek w Europie

Tim Collins, wiceprezes Amazona
Tim Collins, wiceprezes Amazona (Bartłomiej Dwornik / Money.pl)

W ciągu pierwszego miesiąca działania w Polsce, centra logistyczne pod Wrocławiem i Poznaniem dwukrotnie pobiły rekord wysyłanych przesyłek wśród dwudziestu ośmiu europejskich placówek.

Każde z centrów nich zajmuje powierzchnię ok. 95 000 m2, równą powierzchni 13 boisk piłkarskich. Działalność tych centrów umożliwia obsługę europejskich klientów. Amazon nadal zatrudnia w Polsce nowych pracowników. Firma stworzy do 12 000 miejsc pracy.

Firma ogłosiła wczoraj, że w celu wspierania rozwoju technologii mowy, otwiera nowe biuro w Gdańsku oraz poszukuje zarówno programistów i naukowców. Koncern chce rozwijać zespół Ivona Software, twórce syntezatora mowy, którego jest właścicielem od 2013 roku. Obecnie poszukujemy między innymi inżynierów oprogramowania i lingwistów komputerowych, którzy będą zaangażowani w projekty począwszy od koncepcji, aż do wdrożenia, biorąc udział w całym cyklu życia projektu - czytamy w oświadczeniu Amazona.

Jak poinformowała Money.pl Marzena Więckowska z polskiego biura prasowego Amazona, w najbliższym czasie w Trójmieście pracę znajdzie nawet do kilkunastu osób. Przy czym zaznacza, że będą to wysoko wykwalifikowani specjaliści. Nowo powstały zespół będzie zajmował się nie tylko rozwojem technologii mowy, ale także innymi. Jakimi? Niestety, firma na ten temat nie może podać żadnych informacji.

Amazon.com to największy na świecie sklep internetowy założony został w 1994 roku przez Jeffa Bezosa jako firma Cadabra. Po roku w internecie zadebiutował Amazon.com. Pierwsze centrum logistyczne mieściło się w garażu Bezosa. Po dwudziestu latach sklep działa w trzynastu krajach świata, zatrudnia 132600 pracowników, a jego roczne obroty sięgają 75 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)