Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amazon buduje centrum pod Poznaniem

0
Podziel się

Koszt budowy obiektu to około 65 mln euro. Realizacja inwestycji rozpoczęła się pod koniec 2013 roku i potrwa do połowy sierpnia.

Amazon buduje centrum pod Poznaniem
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)
bDXBYgdN

W Sadach koło Poznania wmurowano wczoraj kamień węgielny pod centrum logistyczne firmy Amazon, jednej z największych internetowych sieci handlowych na świecie. Stałe zatrudnienie w centrum znajdzie około dwóch tysięcy osób.

Na zdjęciu dyrektor ds. nieruchomości w Amazon Raimund Paetzmann podczas wczorajszej uroczystości

Koszt budowy obiektu to około 65 mln euro. Realizacja inwestycji rozpoczęła się pod koniec 2013 roku i potrwa do połowy sierpnia. Obiekt zajmie powierzchnię ponad 100 tys. m kw., z czego ponad 91 tys. m kw. to powierzchnia magazynowa.

bDXBYgdP

_ - Budowane tu centrum logistyczne będzie służyło klientom na całym świecie. Trudno dokładnie powiedzieć, ile towarów zmieści się w naszym centrum, ale będziemy mieli dwa skrzydła wypełnione milionami produktów. W środku znajdzie się obszar pakowania _ - powiedział dyrektor ds. nieruchomości w Amazon Raimund Paetzmann.

Jego zdaniem pierwsze towary z centrum logistycznego wyjadą do klientów w drugiej połowie roku. Według planów, poza 2 tys. pracowników stałych, zajęcie w centrum logistycznym znajdzie także ok. 1 tys. pracowników sezonowych.

Wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka, na terenie której powstaje centrum logistyczne, mówił, że to rekordowa inwestycja w historii gminy.

Amerykański koncern planuje otworzyć w Polsce trzy obiekty, poza tym w Wielkopolsce, jeszcze dwa centra pod Wrocławiem.

bDXBYgdV

Amazon prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczął w 1994 r. Sprzedaje m.in. książki, filmy, muzykę, gry, komputery i elektronikę, a także odzież, biżuterię, artykuły sportowe, żywność i produkty przemysłowe.

Czytaj więcej w Money.pl

bDXBYgeq
business news
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)