Notowania

amazon
30.07.2014 10:55

Amazon ujawnił, ile zapłaci pracownikom w Polsce

Wiadomo już też, na jakie umowy będą zatrudniani pracownicy w Poznaniu i we Wrocławiu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solski Burson-Marsteller/Amazon)
Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę<br/>

12,50 zł brutto za godzinę pracy we Wrocławiu i 13 zł brutto w Poznaniu - takie stawki wynagrodzenia na stanowiskach produkcyjnych oferuje nowym pracownikom spółka Amazon, która buduje swoje centra logistyczne w Polsce.

Amazon poinformował, że rozpoczął właśnie rekrutację do swoich polskich oddziałów. Na razie pracę znalazło kilkadziesiąt osób na stanowiskach kierowniczych, a także w działach HR i finansów. Teraz firma szuka pracowników do swoich hal logistycznych. Jak poinformowała spółka stawki godzinowe wahają się w ich przypadku od 12,50 do 13 zł brutto. To przy 40-godzinnym tygodniu pracy daje od około 2 tys. zł brutto miesięcznie. Wszystkie osoby z tej rekrutacji mają dostać umowy stałe.

Dodatkowo firma obiecuje premie, a także pakiet ubezpieczeń i opiekę medyczną dla nowych pracowników.

- _ To, że ktoś zaczyna od najprostszego stanowiska, pakując paczki, nie oznacza że będzie to robił do końca życia. Po drugie, będziemy potrzebować w Polsce również wielu specjalistów różnych dziedzinach. Inżynierów, programistów i menadżerów, ale nawet na tych najprostszych stanowiskach dajemy możliwość rozwijania się i awansu _ - mówił w lutym w rozmowie z Money.pl Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę.

Wtedy też firma ogłosiła rozpoczęcie inwestycji w Polsce i budowę dwóch centrów logistycznych.

- _ Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu w budowie naszych obiektów. Zdążymy z ich otwarciem jeszcze przed planowanym wcześniej terminem oraz na czas przed sezonem świątecznym _ - mówi Tim Collins, cytowany w informacji spółki.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: amazon, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz