Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ambitne cele Banku Pocztowego. Spółka chce...

0
Podziel się:

Z jego nowej strategii rozwoju - na lata 2014-2017 - wynika, że główne cele banku to prowadzenie 1,5 miliona rachunków bieżących oraz rentowność na poziomie 15 procent.

na zdjęciu: Tomasz Bogus, prezes Banku Pocztowego.
na zdjęciu: Tomasz Bogus, prezes Banku Pocztowego. (Bank Pocztowy)
bEEEeJud

Bank Pocztowy chce być liderem bankowości detalicznej w Polsce regionalnej. Z jego nowej strategii rozwoju - na lata 2014-2017 - wynika, że główne cele banku to prowadzenie 1,5 miliona rachunków bieżących oraz rentowność na poziomie 15 procent.

- _ Zmieniamy strategię z banku skoncentrowanego na akwizycji klientów i udziałach w rynku, na bank, który chce aktywizować dotychczasowych klientów i chce budować rentowność na odpowiednim poziomie _ - wyjaśnia Tomasz Bogus, prezes zarządu Banku Pocztowego.

- _ Wpływ na zmianę strategii miało między innymi ograniczenie kapitałowe uniemożliwiające dynamiczny wzrost. W związku z brakiem porozumienia między akcjonariuszami nie ma zgody na podniesienie kapitału _ - przyznał.

bEEEeJuf

Główni akcjonariusze banku - Poczta Polska i PKO BP - nie są zgodni w kwestii dokapitalizowania Banku Pocztowego, zatem zamierza on rozwijać się przede wszystkim w oparciu o zysk zatrzymany w spółce. Prezes mówił jednak, że zarząd w dalszym ciągu będzie podejmował próby uzyskania od nich dokapitalizowania.

Kluczowe cele strategiczne Banku Pocztowego na koniec 2017 roku to wzrost rentowności (ROE, rentowność kapitałów własnych)
do 15 procent, spadek wskaźnika kosztów do dochodów (C/I) do 60 procent i wzrost liczby rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych do 1,5 miliona.

O tym, że plany banku są bardzo ambitne najlepiej świadczy zestawienie ich z obecną sytuacją. Na koniec ubiegłego roku ROE Banku Pocztowego wynosiło 9,7 procent. Wskaźnik kosztów do dochodów sięgał około 70 procent. W tym czasie bank prowadził ponad 800 tysięcy rachunków.

Zysk netto Banku Pocztowego w 2013 roku wyniósł 36 milionów złotych, co oznacza, że w ujęciu rocznym spadł o około 7,5 procent. W pierwszym kwartale 2014 roku bank _ na czysto _ zarobił ponad 10 milionów złotych. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł tym samym o ponad 100 procent.

bEEEeJul
Czytaj więcej w Money.pl
Prezes Banku Pocztowego zdradza część planów - Chcemy otworzyć w 2014 roku co najmniej 240 tysięcy nowych rachunków - zapowiada Tomasz Bogus, prezes spółki.
Bank Pocztowy spodziewa się, że zarobi mniej Zysk netto Banku Pocztowego w 2012 roku wyniósł 45,4 mln złotych.
Michał Boni mówi, co dalej z Bankiem Pocztowym Chęć zakupu pocztowej instytucji finansowej wielokrotnie wyrażały władze banku PKO BP, ale za każdym razem spotykały się z odmową.
bEEEeJuG
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)