Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ambitne plany Fiata i Chryslera. Sześć milionów aut rocznie

0
Podziel się:

Dyrektor generalny grupy liczy, że uda się je zrealizować dzięki zwiększającemu się zapotrzebowaniu na nowe samochody w Stanach Zjednoczonych.

Ambitne plany Fiata i Chryslera. Sześć milionów aut rocznie
(Dgtmedia - Simone/wikimedia.org)
bEUmrXCd

W tym roku cztery i pół miliona samochodów, za cztery lata już sześć - takie plany produkcyjne na najbliższą przyszłość ma Sergio Marchionne, dyrektor generalny grupy Fiat Chrysler Automobiles (na zdjęciu). Marchionne liczy, że uda się je zrealizować dzięki zwiększającemu się zapotrzebowaniu na nowe samochody w Stanach Zjednoczonych. Rynek europejski raczej w tym nie pomoże - dodał.

Szef motoryzacyjnego giganta przyznał, że nie jest pewien, czy ten cel uda się osiągnąć. Zapowiedział, że gdyby miał dokonać wyboru już teraz, na realizację ambitnych planów zaciągnąłby nowy kredyt i nie sprzedawał aktywów spółki, mimo że wielu inwestorów z Wall Street zaleca odwrotne rozwiązanie.

Włosko-amerykański koncern, który powstał na początku tego roku z połączenia włoskiego Fiata i amerykańskiego Chryslera, już czerpie korzyści z fuzji. Dziś jest siódmym największym graczem na rynku motoryzacyjnym na świecie. Działając samodzielnie, Fiat był dziesiątym na świecie producentem samochodów, a Chrysler dwunastym - przypomniał Marchionne.

bEUmrXCf

Szef koncernu zdradził plany na przyszłość po zebraniu akcjonariuszy, które po raz ostatni zostało zorganizowane w Turynie, dawnej siedzibie prawnej Fiata. Grupa Fiat Chrysler Automobiles wybrała na swoją siedzibę Amsterdam, dlatego następne zebrania będą organizowane już w Holandii.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m293793.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/fiat;polaczyl;sie;z;chryslerem;co;z;fabrykami,93,0,1468253.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Fiat połączył się z Chryslerem. Co z fabrykami?
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m208564.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/piechocinski;spotka;sie;z;wladzami;koncernu;fiat,215,0,1466839.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Piechociński przekona koncern Fiata?
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/129/m293761.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlochy;radosc;z;powodu;przejecia;akcji;chryslera;przez;fiata,201,0,1451977.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wielka radość po przejęciu Chryslera
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/214/m128982.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/tyska;fabryka;fiata;pracownicy;dostana;prawie;3;miliony;zlotych,159,0,1449375.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prawie 3 mln zł nagrody dla pracowników fiata
bEUmrXCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)