Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ambitne plany ING Banku Śląskiego

0
Podziel się:

Bank spodziewa się, że w 2014 roku będzie kontynuował szybki organiczny wzrost. Depozyty mogą wzrosnąć jednocyfrowo, a w kredytach dynamika przy sprzyjającym rynku może być dwucyfrowa.

Ambitne plany ING Banku Śląskiego
(materiały prasowe)
bELgWoaJ

ING Bank Śląski oczekuje, że w 2014 roku będzie kontynuował szybki organiczny wzrost. Depozyty mogą wzrosnąć jednocyfrowo, a w kredytach dynamika przy sprzyjającym rynku może być dwucyfrowa - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku (na zdjęciu).

_ - Oczekujemy kontynuacji szybkiego organicznego wzrostu w 2014 roku. Będziemy działać w innych środowisku, jednak naszą intencją jest kontynuowanie dalszego dynamicznego wzrostu _ - powiedziała Kołakowska.

_ - Zdecydowanie będziemy starali się rosnąć od strony depozytowej, będzie to raczej wzrost jednocyfrowy. Po stronie kredytowej, jeśli rynek będzie sprzyjał, możemy wzrosnąć w tempie dwucyfrowym _ - dodała.

bELgWoaL

W 2013 roku koszty banku wyniosły 1,82 mld zł i były na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

_ - Duża część naszych kosztów to koszty osobowe, tutaj przewidujemy wzrost kosztów. Nie zakładamy, że 2014 roku będziemy tak płasko kosztami jak w 2013 roku _ - powiedziała Kołakowska.

Prezes poinformowała, że w 2014 roku bank może pozyskać klientów detalicznych w tempie zbliżonym do ubiegłorocznego. W 2013 roku bank pozyskał 352 tys. nowych klientów detalicznych i ma ich obecnie 3,4 mln.

W 2013 roku bank pozyskał 3 tys. klientów w segmencie korporacyjnym i pod koniec 2013 roku miał ich 32,5 tys. Kredyty korporacyjne wzrosły w 2013 roku o 8 proc. do 32,06 mld zł.

bELgWoaR

_ - Jeśli symptomy wzrostu się potwierdzą, to liczymy, że ten segment będzie w 2014 roku _bardziej aktywny - powiedziała Kołakowska.

Zobacz, jak bank radzi sobie na warszawskiej giełdzie:

Od stycznia do końca grudnia 2013 roku ING Bank Śląski wypracował 961,5 mln złotych zysku netto. To wynik o 16 proc. lepszy niż przed rokiem i zarazem najwyższy w historii banku - poinformował wczoraj bank. W sumie wartość depozytów wzrosła o 9,7 mld zł do poziomu 67,5 mld zł, a wartość kredytów powiększyła się o 4,2 mld zł i osiągnęła poziom 50,5 mld zł.

bELgWoaS

Czytaj więcej w Money.pl

bELgWobm
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)