Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ambra sprzedała mniej, ale zysk rośnie o ponad 3 procent

0
Podziel się:

Pomimo spadku sprzedaży, zysk zwiększył się o 15,2 procent, osiągając 35,6 miliona złotych.

Ambra sprzedała mniej, ale zysk rośnie o ponad 3 procent
(AMBRA S.A.)

Przychody producenta win w roku obrotowym 2012/2013 okazały się o około pięć milionów złotych niższe, niż rok wcześniej, wynika z opublikowanego dzisiaj raportu okresowego. Wzrósł za to wynik netto. _ - Nasze wyniki finansowe są tylko niewiele lepsze niż w ubiegłym roku, na co wpłynęły między innymi koszty działań restrukturyzacyjnych w Polsce i w Czechach - _ tłumaczy Robert Ogór, prezes Ambry (na zdjęciu).

Ambra wypracowała przychody na poziomie ponad 424 mln złotych, czyli o około procent mniej, niż w roku poprzednim. Pomimo spadku sprzedaży, zysk zwiększył się o 3,1 procent, osiągając 16,5 miliona złotych.

We wspomnianym okresie zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 1,6 procent osiągając poziom 140,7 miliona złotych.

_ - __ Nasze wyniki finansowe są tylko niewiele lepsze niż w ubiegłym roku, na co wpłynęły koszty działań restrukturyzacyjnych w Polsce i w Czechach, a także spowolnienie konsumpcji. Pomimo tego rentowność i zyski wzrosły, a dobre przepływy gotówkowe umocniły i tak dobrą kondycję finansową naszej Grupy - _ dodaje Ogór.

Notowania Ambry od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Obniżone koszty, nowe projekty rynkowe i zwiększone inwestycje będą w bieżącym roku źródłem wzrostu przychodów i zysków. W kolejnym roku osiągniemy zarówno znaczącą poprawę wyników finansowych jak i dalszy rozwój naszej pozycji rynkowej - _ prognozuje Robert Ogór.

Grupa Ambra jest producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej. Tworzące ją spółki prowadzą działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii.

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)