Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Amerykańska agencja ratingowa otwiera centralę w Polsce

0
Podziel się:

Nie oznacza to jednak nowych miejsc pracy. Dyrektor regionalny na Polskę tłumaczy, dlaczego wybrana została właśnie Warszawa.

Marcin Petrykowski,
Marcin Petrykowski, (Standard and Poor)

Agencja ratingowa Standard & Poor's rozszerzyła sieć o oddział w Polsce. Warszawa staje się tym samym centrum analitycznym dla całej Europy Środkowej i Wschodniej, choć jak na razie biuro będzie jednoosobowe. Nie ma też planów do rozszerzania działalności w naszym kraju.

Biuro w Warszawie będzie centralą agencji S&P na region Europy Środkowo-Wschodniej. Przedstawicielstwo jest już w pełni przygotowane do działalności. Oficjalnie praca ma ruszyć w najbliższy poniedziałek. Jak na razie jednak nie będzie wiązać się to z nowymi miejscami pracy dla rodzimych analityków.

- _ Na początek, z ramienia merytorycznego, w warszawskim biurze będę tylko ja _ - tłumaczy w rozmowie z Money.pl Marcin Petrykowski, dyrektor regionalny na obszar CEE. - _ Celem jest, by polscy oraz pochodzący z regionu analitycy, już pracujący w S&P, aktywnie korzystali z warszawskiego biura jako miejsca do pracy i budowy bardziej bezpośredniego dialogu z naszymi klientami i partnerami rynkowymi. Budowa lokalnego zespołu jest to nasz cel w dłuższym horyzoncie czasowym. _

Nowe biuro będzie koordynować działania i strategię firmy na rynkach kapitałowych regionu. - _ Naszym celem jest wspieranie rozwoju płynnych i efektywnych rynków kapitałowych _ w regionie poprzez łączenie uczestników rynków lokalnych z gospodarką globalną _ i wzmacnianie przejrzystości dla inwestorów _ - tłumaczy Marcin Petrykowski.

Dlaczego akurat Polska? - _ Na siedzibę centrali S&P wybraliśmy Polskę ze względu na jej strategiczne położenie, rosnące umiędzynarodowienie biznesu oraz rozwijający się rynek papierów dłużnych. Dzięki tej decyzji, S&P zyskało unikalną lokalizację do oferowania pełnej gamy usług ratingowych i analizy kredytowej _- mówi Marcin Petrykowski.

Według dyrektora S&P na Polskę, w dłuższym horyzoncie czasowym nasz kraj nadal będzie przyciągać zagranicznych inwestorów, szczególnie ze względu na fakt, że jej dynamicznie rosnący krajowy i zagraniczny rynek finansowania dłużnego jest najbardziej rozwinięty w Europie Środkowo-Wschodnie. Wtóruje mu Zeynep Holmes, dyrektor regionalny S&P.

- _ Firmy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej coraz aktywniej pozyskują finansowanie na globalnych rynkach kapitałowych. Chcemy zbudować silną obecność w Polsce i regionie, który od dawna stanowi dla nas kluczowy rynek wzrostu _ - podsumowuje decyzję o wejściu na rynek polski Zeynep Holmes.

Mimo bardzo pozytywnych opinii na temat atrakcyjności naszego kraju, w rozmowie z Money.pl Marcin Petrykowski podkreśla, że nie ma w planach rozbudowy centrali w Polsce. - _ Na tę chwilę nie widzimy konieczności rozszerzania naszej obecności poza warszawskie biuro _ - przyznaje dyrektor regionalny.

Obecnie agencja S&P ma mocną pozycję w regionie - rating S&P posiada ponad 70 emitentów z Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatnio publikowany był rating operatora sieci Play - P4.

Standard & Poor's posiada 12 biur w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Wśród największych lokalizacji są: Londyn, Paryż, Frankfurt, Mediolan, Madryt, Johannesburg i Dubaj. Zatrudnienie znalazło tam 450 analityków, którzy pokrywają ratingami ponad 2500 spółek.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)