Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
agd
29.05.2015 14:01

Amica przejmie francuskiego dystrybutora AGD

Wydatki będą na tyle duże by zagrozić wypłacie dywidendy?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amica Wronki)
Jacek Rutkowski, prezes Amiki

Grupa Amica, na której czele stoi Jacek Rutkowski (na zdjęciu), chce przeprowadzić dwa przejęcia dystrybutorów sprzętu AGD w tym roku - jedno we Francji, drugie "w szeroko rozumianej Europie Zachodniej".

- Wszystko toczy się w dobrym kierunku, w tym roku na pewno o czymś powiemy. Będzie przejęcie na rynku francuskim i w jednym z krajów Europy Zachodniej, na którymś z tych czterech rynków: Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania. We Francji będzie to przejęcie 40-proc. udziałów za niewielką kwotę, ok. 1,5 miliona euro. Powinno stać się to przed wakacjami. Druga akwizycja może nastąpić w okolicach trzeciego kwartału - powiedział Kocikowski podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że francuska akwizycja ma na celu zwiększenie sprzedaży poprzez tego dystrybutora z ubiegłorocznych około 3 milionów euro. Dodał, że Amica docelowo widzi potencjał nawet na 50 milionów euro sprzedaży we Francji.

- Druga akwizycja to spółka również o obrocie rzędu kilkudziesięciu milionów euro, mówimy tu o przejęciu 100 procent udziałów. To większy wydatek, ale wpływ na wyniki będzie większy, od razu skonsolidujemy wszystko - powiedział także Kocikowski.

Według niego, te akwizycje nie wpłyną negatywnie na możliwość wypłaty dywidendy przez spółkę za 2015 r.

- Jeśli wynik będzie dobry i nie będzie kolejnych akwizycji na horyzoncie, to nadal będziemy chcieli się dzielić zyskiem z akcjonariuszami. Ponadto prawdopodobnie obniżymy nakłady inwestycyjne z zakładanych 80 mln zł do ok. 60-70 mln zł - powiedział.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,03 mld zł w 2014 r.

Notowania akcji Amiki na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: agd, amc, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz