Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
otm
02.06.2014 08:25

Analitycy zalecają kupno akcji ZPC Otmuchów

Poprawę wyników już wcześniej w rozmowie z Money.pl zapowiadał prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(InnerValue)
Mariusz Popek, prezes ZPC Otmuchów

- _ Podtrzymujemy rekomendację KUPUJ z ceną docelową 12,26 PLN/akcję _- napisali analitycy DM PKO BP o producencie słodyczy ZPC Otmuchów.

Analitycy zaznaczają w raporcie, że w spółce widać pierwsze efekty restrukturyzacji. - _ Kolejny etap restrukturyzacji, który będzie odbywał się na przełomie II i III kwartału ma polegać na optymalizacji procesów produkcyjnych oraz pracy pionu technologicznego. Do końca br. w grupie zostanie zamknięty zakład w Gorzyczkach, a produkcja mleczka i żelek zostanie przeniesiona do zakładu w Otmuchowie. Otmuchów zakłada, iż centralizacja zakładów produkcyjnych w średnim terminie pozwoli na obniżenie kosztów w związku z obniżeniem kosztów logistyki oraz poprawą wykorzystania mocy produkcyjnych _ - czytamy w raporcie DM PKO BP.

Pod koniec marca w wywiadzie dla Money.pl prezes ZPC Otmuchów, która jest właścicielem znanej marki _ Odra _, tak opowiadał o planach spółki: - _ W najbliższych kwartałach zamierzamy wzmocnić brand Odry, który jest potencjalnym źródłem wyższej marży. Liczymy, że nowe produkty z logo Odry spotkają się z zainteresowaniem obecnych jak i nowych klientów. Marka jest znana głównie na południu Polski. Pracujemy nad tym, by stała się rozpoznawalna również w innych częściach kraju - _powiedział Mariusz Popek dla Money.pl.

W pierwszym kwartale Otmuchów wypracował zysk netto na poziomie 3,7 mln zł wobec 1,5 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku. Marża brutto w pierwszym kwartale wyniosła 22,5 procent wobec 21,6 procent rok wcześniej.

- _ Poza wzrostem marży brutto do poprawy wyników przyczyniła się optymalizacja kosztowa, reorganizacja portfela produktowego oraz wzrost sprzedaży eksportowej. Co ważne I kwartał przyniósł także poprawę rentowności spółki zależnej PWC Odra, która po raz pierwszy wypracowała dodatni zysk _ - piszą analitycy DM PKO BP. - _ Trzeba jednak pamiętać, iż w kolejnych kwartałach pozytywne efekty restrukturyzacji zostaną zneutralizowane kosztami zamknięcia zakładu w Gorzyczkach oraz odpraw, co oznacza, iż dynamika poprawy wyników w kolejnych kwartałach będzie mniejsza _ - dodają.

Tagi: otm, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz