Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Angel Wawel w Krakowie na ostatniej prostej

0
Podziel się:

Wiecha zawisła na dachu najnowszej, ekskluzywnej inwestycji, wzniesionej u podnóża Wzgórza Wawelskiego.

Angel Wawel w Krakowie na ostatniej prostej
(Angel Group Polska)

14 tysięcy metrów sześciennych betonu, 135 ton stali konstrukcyjnej i 1,5 tys. zbrojeniowej. 43 tys. m sześciennych ziemi i gruzu wywiezionych przez ponad cztery tysiące ciężarówek. Zakończono stan surowy zamknięty inwestycji Angel Wawel.

Zasadniczy etap prac konstrukcyjno-zadaszeniowych został zakończony symbolicznym zawieszeniem wiechy.

_ - Angel Wawel to klejnot koronny całej spółki Angel Group Polska. Jestem dumny z tego projektu i wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę - dosłownie i w przenośni - do budowy najpiękniejszego apartamentowca w Krakowie - _ powiedział Ron Ben Shahar, jeden z inwestorów obecnych na tym tradycyjnym wydarzeniu.

Deweloper jest znany w Krakowie, odpowiadał za powstanie Angel City przy ul. Szlak oraz Angel Plaza przy ul. Zwierzynieckiej. Jego inwestycje znajdują się również we Wrocławiu i Warszawie.

Rozpoczęta w 2013 roku budowa Angel Wawel idzie zgodnie z planem, a nawet nieco wyprzedza wcześniej ustalone terminy. Wszystko wskazuje więc na to, że inwestor zakończy wszystkie prace zgodnie z planem, w połowie 2015 roku. Większość apartamentów została już dawno sprzedana, na nabywców czekają ostatnie mieszkania.

Najmocniejszym punktem Angel Wawel jest jego lokalizacja. Położony niemal u podnóża Wzgórza Wawelskiego, przy Bulwarach Wiślanych i nieopodal Skałki - kilka minut spacerem zarówno od Starego Miasta, jak i Kazimierza. Apartamentowiec zajmuje część terenu obok kościoła Świętej Agnieszki, który, przez lata niezagospodarowany, odstraszał wyglądem wszystkich przejeżdżających w okolicy Mostu Grunwaldzkiego.

Wizytówką najnowszej inwestycji dewelopera Angel Group Polska jest zaaranżowany w dawnym klasztorze sióstr koletek Apartament Królewski, najdroższy penthouse w Polsce (wartość 5 mln euro).

Centralnym punktem apartamentu jest kaplica, która zostanie przekształcona w prawdopodobnie najpiękniejszy salon w Krakowie. Jego ściany i sufit zdobi aż 800m2 malowideł cenionego artysty międzywojennego, Jana Bukowskiego – tego samego, który odpowiadał za część polichromii w Kościele Mariackim. Oryginalnie zachowane są też okna witrażowe, z których roztacza się widok na Wawel. Obecnie w kaplicy trwają prace konserwatorskie.

Nazwa apartamentowca zobowiązuje - Angel Wawel to monumentalny budynek składający się z aż ośmiu kondygnacji (w tym dwie podziemne, przeznaczone m.in. na parking), wysoki na 21 metrów i długi na 130 metrów. Dla porównania, krakowskie Sukiennice są o ponad 20 metrów krótsze.

Inwestycję wyróżnia szereg nowoczesnych rozwiązań, rzadkich dla polskiego budownictwa. W całym kompleksie apartamentowców nie ma ani jednego kaloryfera, wszędzie położono ogrzewanie podłogowe. W każdym pomieszczeniu zainstalowana jest klimatyzacja, zastosowano też innowacyjny system Logoterm.

_ - To przełom w ciepłownictwie i wielkie udogodnienie w rozliczaniu kosztów energii. Generalnie, każdy mieszkaniec Angel Wawel na własnej skórze przekona się o nowatorskim potencjale technicznym apartamentu - _ zapewnia Sebastian Bieńkowski, Project Manager i Dyrektor Techniczny Angel Group Polska.

Aż 380m2 zajmuje w Angel Wawel przestrzeń rekreacyjna. Do dyspozycji wszystkich mieszkańców będzie ekskluzywna strefa Residence Lounge (biblioteka, kino, piwnica na wina, cafe bar, kącik dla dzieci i sala gier) oraz Strefa SPA (łaźnia parowa, sauna sucha, basen, siłownia).

Całości dopełnią piękne ogrody projektu Matta Jamesa, a w nim rzeźby autorstwa Bronisława Chromego, znanego z wykonania ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)