Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Apple dostanie pieniądze od Samsunga

0
Podziel się

Werdykt sądu ocenia, że 13 z 26 przebadanych urządzeń Samsunga zawierało technologię skopiowaną z urządzeń Apple'a.

Apple dostanie pieniądze od Samsunga
(Valery Marchive/PB/Wikipedia)
bErtXmbp

Kalifornijski sąd zdecydował, że Samsung musi zapłacić Apple 290 milionów dolarów za kopiowanie rozwiązań z iPhone'a i iPada w swoich urządzeniach.

Apple w specjalnym oświadczeniu, które cytuje strona internetowa BBC, napisał: _ Dla Apple ta sprawa była zawsze czymś więcej niż walką o patenty i pieniądze. W tej sprawie chodzi o innowacje i ciężką pracę, którą wkładamy w opracowywanie produktów kochanych przez ludzi. Choć nie można wycenić tego zaangażowania, to jesteśmy wdzięczni sądowi za wskazanie Samsungowi, że kopiowanie ma swój koszt _.

Werdykt sądu ocenia, że 13 z 26 przebadanych urządzeń Samsunga zawierało technologię skopiowaną z urządzeń Apple'a.

bErtXmbr

Pod koniec zeszłego roku amerykański sąd oddalił wniosek firmy Apple o wprowadzenie zakazu sprzedaży na terytorium USA smartfonów produkowanych przez koncern Samsung.

W orzeczeniu sądowym czytaliśmy, że Apple nie przedstawił wystarczających dowodów, by wykazać, iż opatentowane przez niego rozwiązania zwiększają popyt na iPhone'a. - Telefony, których dotyczy postępowanie, zawierają cały szereg rozwiązań, z których tylko ułamek pokrywa się z prawami patentowymi Apple'a - stwierdziła sędzia.

W ostatnich latach oba wielkie koncerny wdały się w tzw. wojnę patentową, czyli serię skarg składanych w sądach na całym świecie, zastrzegających prawa do wykorzystywania pewnych technologii stosowanych w ich urządzeniach.

Czytaj więcej w Money.pl

bErtXmbx
bErtXmbS
business news
prosto z firm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)