Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Apple kontra Samsung. Wygrana w sądzie nie wystarczy

0
Podziel się:

Oprócz 930 milionów dolarów, które Samsung musi zapłacić firmie Apple za naruszenie praw własności intelektualnej, koncern zarządzany przez Tima Cooka domaga się także zwrotu 22 mln dolarów kosztów sprawy.

Apple kontra Samsung. Wygrana w sądzie nie wystarczy
(Apple mat.pras.)

Niemal 16 milionów dolarów z dochodzonej kwoty to koszty zatrudnienia prawników, którzy reprezentowali firmę przed sądem w niemal piętnastomiesięcznej batalii z firmą Samsung, oskarżoną przez Apple o naruszenie praw własności intelektualnej i kopiowanie rozwiązań technologicznych iPhone'a i iPada przy produkcji smartfonów i tabletów Samsung Galaxy.

Nieco ponad 6 milionów dolarów, których także domaga się Apple, to koszty przygotowania ekspertyz technologicznych i materiałów dowodowych do rozprawy. Sąd ma rozpatrzyć ów wniosek 30 stycznia 2014 roku.

Firmie Apple udało się udowodnić kradzież własności intelektualnej Samsungowi już dwukrotnie. Najpierw w 2012 roku sąd nakazał zapłatę niemal miliarda dolarów tytułem odszkodowania, teraz Samsung popłynie 930 mln dolarów. Ale to nie koniec sądowych batalii największych rywali na rynku tabletów i smartfonów. Już w marcu przyszłego roku rusza kolejna rozprawa z powództwa Apple.

Czytaj więcej w manager.Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)