Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
AS-BAU z wnioskiem o upadłość. To koniec dewelopera?

AS-BAU z wnioskiem o upadłość. To koniec dewelopera?

Fot. digi_guru/iStockphoto
Wrocławski deweloper podał w komunikacie, że rozpoczął się wobec niego proces upadłościowy. Majątek spółki zabezpieczył tymczasowy nadzorca sądowy, a działalność firmy została zawieszona do czasu, gdy sąd wyda postanowienie.

 

W tej chwili nie działa już biuro firmy i nie można skontaktować się z jej przedstawicielami. AS-BAU działa na wrocławskim rynku nieruchomości od 1998 roku. Spółka była wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów, między innymi Diamentów Forbesa i Gazel Biznesu. Była też sponsorem tytularnym piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław w latach 2008-2011.

Deweloper dwukrotnie przymierzał się do debiutu na warszawskiej giełdzie: w 2008 i 2010 roku, jednak w obu przypadkach przeszkodziła mu dekoniunktura na rynku nieruchomości.

W 2008 roku deweloper kupił od Agencji Rozwoju Przemysłu za ponad 20 milionów złotych ośrodek narciarski w Czarnej Górze. Powstała tam kolejka linowa, unowocześnione zostały też trasy narciarskie i zaplecze. Ówczesny prezes spółki, Stanisław Haczkiewicz, pod koniec 2010 roku zajął się budową apartamentów w Czarnej Górze i zasiadł w radzie nadzorczej AS-BAU, prezesem wrocławskiego dewelopera został natomiast Mariusz Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl

 

upadłość, nieruchomości, likwidacja, deweloper, as-bau
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
art164
94.42.57.* 2013-10-15 11:01
Asbau inwestował w Czarna Górę i budował tam apartamenty - ciekawe czy syndyk będzie w stanie sięgnąć po ten majątek, czy został on "sprawnie" wyprowadzony z As Bau na rzecz państwa Haczkiewiczów (3 zasiada w radzie nadzorczej Czarna Góra S.A.)
shuu
188.121.16.* 2013-10-12 14:47
Zapowiada się kolejna po GNAT Development upadłość dewelopera tej jesieni. Zainteresowanym tematyką upadłości deweloperskiej polecam bloga www.wupadłości.pl