Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

AS-BAU z wnioskiem o upadłość. To koniec dewelopera?

0
Podziel się:

W tej chwili nie działa już biuro firmy, a jej majątek zabezpieczył tymczasowy nadzorca sądowy.

AS-BAU z wnioskiem o upadłość. To koniec dewelopera?
(digi_guru/iStockphoto)
bEshAXAl

Wrocławski deweloper podał w komunikacie, że rozpoczął się wobec niego proces upadłościowy. Majątek spółki zabezpieczył tymczasowy nadzorca sądowy, a działalność firmy została zawieszona do czasu, gdy sąd wyda postanowienie.

W tej chwili nie działa już biuro firmy i nie można skontaktować się z jej przedstawicielami. AS-BAU działa na wrocławskim rynku nieruchomości od 1998 roku. Spółka była wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów, między innymi Diamentów Forbesa i Gazel Biznesu. Była też sponsorem tytularnym piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław w latach 2008-2011.

Deweloper dwukrotnie przymierzał się do debiutu na warszawskiej giełdzie: w 2008 i 2010 roku, jednak w obu przypadkach przeszkodziła mu dekoniunktura na rynku nieruchomości.

bEshAXAn

W 2008 roku deweloper kupił od Agencji Rozwoju Przemysłu za ponad 20 milionów złotych ośrodek narciarski w Czarnej Górze. Powstała tam kolejka linowa, unowocześnione zostały też trasy narciarskie i zaplecze. Ówczesny prezes spółki, Stanisław Haczkiewicz, pod koniec 2010 roku zajął się budową apartamentów w Czarnej Górze i zasiadł w radzie nadzorczej AS-BAU, prezesem wrocławskiego dewelopera został natomiast Mariusz Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl

bEshAXAO
nieruchomości
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)