Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco Poland w prestiżowym raporcie Gartnera

0
Podziel się:

Raport ocenia dostawców pod kątem funkcjonalności ich systemów transakcyjnych. Aby platforma transakcyjna spółki mogła zaleźć się w zestawieniu, musi być wykorzystywana przez co najmniej 20 różnych instytucji finansowych.

Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland.
Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland. (Asseco)

Asseco Poland, jako jedyna polska firma, znalazła się w prestiżowym raporcie Magic Quadrant for Trading Platforms, opublikowanym przez firmę badawczo-doradczą Gartner. Uznanie autorów raportu zyskało oprogramowanie firmy dla sektora finansowego, które spełniło restrykcyjne kryteria postawione przed firmami ujętymi się w publikacji.

Asseco ze swoim oprogramowaniem def3000/TR (Treasury), służącym do rejestracji i przetwarzania transakcji na rynkach pieniężnym i kapitałowym, znalazło się w zestawieniu _ Magic Quadrant for Trading Platforms _ w kategorii _ Graczy niszowych _.

_ - Raport ocenia dostawców tylko pod względem funkcjonalności ich systemów transakcyjnych. Kryteria umieszczenia w "Magic Quadrant" stanowią połączenie wymogów jakościowych i ilościowych. Aby platforma transakcyjna mogła zaleźć się w zestawieniu, musi być wykorzystywana przez co najmniej 20 różnych, wymienionych z nazwy, płacących instytucji finansowych oraz spełnić dodatkowe kryteria wymienione w raporcie. Ponadto Asseco dostarczyło referencje od szeregu swoich klientów, którzy wybrali system def3000/TR _- mówi Sławomir Ziajka, zastępca dyrektora pionu banków komercyjnych w Asseco Poland.

_ - Wierzymy, że nasza obecność w zestawieniu Gartnera jest dowodem na to, że jesteśmy liczącym się dostawcą oprogramowania dla sektora finansowego nie tylko w Polsce ale również w regionie Europy Wschodniej _ - dodaje Ziajka.

Oprogramowanie def3000/TR (Treasury) służy do obsługi transakcji skarbowych i finansowych na rynku międzybankowym oraz z klientami wewnętrznymi banku. Zapewnia pełne przetwarzanie transakcji od momentu ich zawarcia do końcowego rozliczenia. Dostępne interfejsy do systemów zewnętrznych i wewnętrznych zapewniają automatyzację czynności wykonywanych do tej pory ręcznie przez operatorów.

Gartner nie promuje w swoich publikacjach badawczych żadnych producentów, produktów ani usług, jak również nie doradza użytkownikom technologii, aby wybierali dostawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę lub inne oznaczenie. Publikacje badawcze przedstawiają opinie analityków Gartnera i nie należy ich interpretować jako stwierdzeń stanu faktycznego. Firma nie udziela też żadnych gwarancji, odnośnie swojego badania, w tym gwarancji przydatności handlowej lub użyteczności do określonego celu.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)