Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
asseco poland
26.01.2015 11:52

Asseco Poland w prestiżowym raporcie Gartnera

Raport ocenia dostawców pod kątem funkcjonalności ich systemów transakcyjnych. Aby platforma transakcyjna spółki mogła zaleźć się w zestawieniu, musi być wykorzystywana przez co najmniej 20 różnych instytucji finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco)
Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland.

Asseco Poland, jako jedyna polska firma, znalazła się w prestiżowym raporcie Magic Quadrant for Trading Platforms, opublikowanym przez firmę badawczo-doradczą Gartner. Uznanie autorów raportu zyskało oprogramowanie firmy dla sektora finansowego, które spełniło restrykcyjne kryteria postawione przed firmami ujętymi się w publikacji.

Asseco ze swoim oprogramowaniem def3000/TR (Treasury), służącym do rejestracji i przetwarzania transakcji na rynkach pieniężnym i kapitałowym, znalazło się w zestawieniu _ Magic Quadrant for Trading Platforms _ w kategorii _ Graczy niszowych _.

_ - Raport ocenia dostawców tylko pod względem funkcjonalności ich systemów transakcyjnych. Kryteria umieszczenia w "Magic Quadrant" stanowią połączenie wymogów jakościowych i ilościowych. Aby platforma transakcyjna mogła zaleźć się w zestawieniu, musi być wykorzystywana przez co najmniej 20 różnych, wymienionych z nazwy, płacących instytucji finansowych oraz spełnić dodatkowe kryteria wymienione w raporcie. Ponadto Asseco dostarczyło referencje od szeregu swoich klientów, którzy wybrali system def3000/TR _- mówi Sławomir Ziajka, zastępca dyrektora pionu banków komercyjnych w Asseco Poland.

_ - Wierzymy, że nasza obecność w zestawieniu Gartnera jest dowodem na to, że jesteśmy liczącym się dostawcą oprogramowania dla sektora finansowego nie tylko w Polsce ale również w regionie Europy Wschodniej _ - dodaje Ziajka.

Oprogramowanie def3000/TR (Treasury) służy do obsługi transakcji skarbowych i finansowych na rynku międzybankowym oraz z klientami wewnętrznymi banku. Zapewnia pełne przetwarzanie transakcji od momentu ich zawarcia do końcowego rozliczenia. Dostępne interfejsy do systemów zewnętrznych i wewnętrznych zapewniają automatyzację czynności wykonywanych do tej pory ręcznie przez operatorów.

Gartner nie promuje w swoich publikacjach badawczych żadnych producentów, produktów ani usług, jak również nie doradza użytkownikom technologii, aby wybierali dostawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę lub inne oznaczenie. Publikacje badawcze przedstawiają opinie analityków Gartnera i nie należy ich interpretować jako stwierdzeń stanu faktycznego. Firma nie udziela też żadnych gwarancji, odnośnie swojego badania, w tym gwarancji przydatności handlowej lub użyteczności do określonego celu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: asseco poland, business news, giełda, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, z rynku, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz