Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco ma więcej czasu na przejęcie Sygnity, ale...

0
Podziel się:

Prezes UOKiK przedłużył termin ważności decyzji wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji o rok, to jest do 11 lipca 2015 roku.

Asseco ma więcej czasu na przejęcie Sygnity, ale...
(Asseco)

- _ Rozważamy akwizycje na różnych rynkach na świecie i chcemy mieć również otwarte możliwości na rynku krajowym _ - przekonuje Adam Góral, prezes Asseco Poland. UOKiK przedłużył zgodę na przejęcie Sygnity o kolejny rok.

Zarząd Asseco pozostawia sobie furtkę. Nie podjął do tej pory decyzji o przeprowadzeniu wezwania na Sygnity, ale formalne przedłużenie zgody przez UOKiK umożliwia mu podjęcie takiego kroku w przyszłości.

- _ Strategią grupy Asseco jest rozwój organiczny oraz przez akwizycje. Formalne przedłużenie decyzji ma na celu utrzymanie różnych opcji rozwoju grupy _ – wyjaśnia Adam Góral, prezes Asseco Poland.

- _ Rozważamy akwizycje na różnych rynkach na świecie i chcemy mieć również otwarte możliwości na rynku krajowym - dodaje _.

Już w lipcu ubiegłego roku UOKiK wydał zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu Sygnity przez Asseco Poland. Decyzja wyrażająca zgodę na dokonanie koncentracji wygasałaby, jeżeli połączenie nie zostało by dokonane w terminie dwóch lat od jej wydania.

Asseco ubiegało się wówczas o zgodę urzędu w związku z ogłoszonym w lutym 2012 r. wezwaniem na akcje Sygnity. Asseco wezwało wówczas do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania było 11.886.242 akcji Sygnity.Wezwanie nie doszło do skutku, gdyż urząd wydał zgodę dzień po ustawowym terminie przewidzianym na wezwanie, czyli 120 dniach.

Zysk netto grupy Asseco Poland przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2014 roku wyniósł 97,3 mln zł, w porównaniu do 92,4 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Wynik okazał się 21 proc. lepszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 80,4 mln zł zysku netto.

W pierwszym kwartale 2014 roku grupa Asseco Poland miała 146,9 mln zł zysku operacyjnego, wobec 167,5 mln zł przed rokiem. Wynik operacyjny okazał się o 4 proc. gorszy od konsensusu rynkowego, który przewidywał 153 mln zł. Marża brutto na sprzedaży grupy spadła w I kw. do 24,8 proc. z 26,8 proc. rok wcześniej.

Zgodne z oczekiwaniami były przychody Asseco Poland. Wyniosły one w pierwszym kwartale 1.450,3 mln zł. Analitycy spodziewali się 1.431 mln zł przychodów.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)