Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asseco Poland sfinalizowała transakcję za 28 mln dolarów

Firma, kierowana przez Adama Górala, podpisała umowę, w wyniku której staje się większościowym udziałowcem w rosyjskiej spółce R-Style Softlab.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco)

Firma, kierowana przez Adama Górala, podpisała umowę, w wyniku której staje się właścicielem 70 procent udziałów w rosyjskiej spółce R-Style Softlab. Dzięki temu Grupa Asseco zyskała dostęp do rynku wartego 14 mld euro.

- _ Przejęcie R-Style Softlab otwiera szerokie perspektywy dla rozwoju biznesu w Rosji i krajach WNP _ - mówi Adam Góral, prezes Asseco Poland.

R-Style Softlab jest dostawcą oprogramowania biznesowego, liderem rosyjskiego rynku systemów dla banków. Jej klientem jest co trzeci rosyjski bank. Wśród nich są m.in.: Sbierbank, MDM-Bank, czy Moskiewski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Rozwiązania spółki działają także w ponad 80 bankach Mongolii i krajach WNP. Główne obszary działalności spółki to opracowanie, wdrażanie i utrzymywanie systemów dla sektora finansowego, doradztwo i audyt usług oraz outsourcing IT.

Transakcja, o wartości 28 mln dolarów, da Grupie Asseco dostęp do rynku wartego 14 mld euro, czyli dwukrotnie większego niż w Polsce. W Rosji działa ponad tysiąc banków, a w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw kolejnych czterysta.

List intencyjny w sprawie zakupu większościowego pakietu akcji R-Style SoftlabAsseco Poland został podpisany w sierpniu 2012 roku. W marcu 2013 roku zostały ustalone ostateczne warunki transakcji. Zgodę na przejęcie firmy musiała wyrazić rosyjska rządowa komisja ds. kontroli inwestycji zagranicznych.

Asseco zamierza utrzymać obecną strategię R-Style Softlab - szeroko zdywersyfikowany portfel produktów, relacje z partnerami, politykę wobec klientów. Bez zmian pozostanie także skład obecnego zespołu.

To kolejna, zagraniczna inwestycja spółki. Największą był zakup izraelskiej firmy informatycznej Formula na przełomie 2010 i 2011 roku. W efekcie już wtedy 70 procent przychodów i połowa zysku operacyjnego całej grupy pochodziła z zagranicy.

Przychody ze sprzedaży Asseco w 2012 roku wyniosły 35 mln dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Nokia przejmuje kontrolę nad Nokia Siemens Networks Fiński gigant przejmie od Siemensa 50 procent udziałów w ich wspólnym przedsięwzięciu. Wartość transakcji to 1,7 mld euro.
ZWG uzgadnia kolejne przejęcie To już druga akwizycja w ostatnim czasie. W związku z powiększeniem grupy, firma planuje przenieść swoje notowania z NewConnect na rynek główny GPW.
Rebranding Ernst&Young to pomysł nowego prezesa Międzynarodowa firma doradcza zmieniła logo i nazwę marki. Rebrandingowi towarzyszy także zmiana na stanowisku prezesa.
Tagi: asseco poland, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz