Notowania

business news
26.09.2014 14:33

Asus wszedł na rynek smartfonów. Także w Polsce

Menadżer polskiego oddziału firmy w rozmowie z Money.pl podkreśla, że w podobnej cenie oferują one więcej niż urządzenia konkurencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASUS)
Sławomir Stanik ,Menadżer polskiego oddziału firmy ASUS

Nowe smartfony firmy Asus pojawią się w polskich sklepach w październiku - _ Ceny nie są najniższe na rynku, bo nie to było naszym celem, ale strategia jest taka, aby zaoferować użytkownikowi znacznie więcej niż może on uzyskać u innych producentów w porównywalnej cenie _ - powiedział w rozmowie z Money.pl Sławomir Stanik, menadżer polskiego oddziału firmy. Firma negocjuje również umowy z operatorami._ _

Asus zaprezentował na polskim rynku cztery nowe urządzenia, które zasilą nową linię Zenfone. Najmniejszy będzie miał ekran o przekątnej czterech cali, natomiast największy to sześciocalowe urządzenie. Wyposażone są w dwu- lub czterordzeniowe procesory Intel oraz 1 lub 2 GB RAM. Wszystkie smartfony kosztują mniej niż tysiąc złotych. W sklepach będzie można je kupić od października.

Prezes firmy podkreśla, że nowe smartfony Asusa oferują o wiele lepsze parametry techniczne w stosunku do oferowanej ceny.

- _ Patrząc pod kątem ceny możemy powiedzieć, że jest to średnia półka. Biorąc pod uwagę specyfikację i możliwości tego smartfona to niekoniecznie. Ceny nie są najniższe na rynku, bo nie to było naszym celem, ale strategia jest taka, aby zaoferować użytkownikowi znacznie więcej niż może on uzyskać u innych producentów w porównywalnej cenie _ - mówi w rozmowie z Money.pl, Sławomir Stanik, menadżer polskiego oddziału firmy Asus.

Nie jest to jednak pierwsza próba sił Asusa na rynku smartfonów. - _ Tak naprawdę pierwsze próby firmy z tego rodzaju urządzeniami odbyły się w 2009 roku. Wówczas współpracowaliśmy z Garminem. Patrząc jednak na smartfony teraz i dziś, możemy stwierdzić, że jest to nasz debiut. Zenfony pokazaliśmy pierwszy raz w styczniu tego roku na targach w Las Vegas. Od tego czasu ruszyła sprzedaż. Pojawiły się one na Tajwanie, w Chinach, Indiach, a następnie w mniejszych krajach _ - dodaje Sławomir Stanik.

Jeżeli chodzi o sprzedaż w Polsce, to przedstawiciel firmy nie zdradza konkretnej liczby. Podkreśla, że do końca roku zostały tylko trzy miesiące, dlatego sprzedaż nie będzie wysoka. W przyszłym roku firma chce się znaleźć w pierwszej piątce producentów smartfonów pod względem sprzedaży na rynku nieoperatorskim w naszym kraju. Do końca 2014 roku globalnie planowana jest sprzedaż na poziomie 10 mln urządzeń.

Asus chce również oferować swoje urządzenia za pośrednictwem operatorów. - _ Rozmowy z operatorami trwają. W tej chwili nie mamy żadnych kontraktów potwierdzonych. Wejście na ten rynek nastąpi nie wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku. W przypadku Orange i T-Mobile, aby oddziały tych sieci w Polsce mogły sprzedawać nasze telefony, muszą one zostać autoryzowane na rynku europejskim przez centrale firm. Plus i Play również otrzymali naszą ofertę _ - komentuje dla Money.pl, menadżer firmy w Polsce.

Według raportu ONZ do końca tego roku liczba abonentów telefonów komórkowych ma wzrosnąć do 7 mld. W drugim kwartale 2014 roku na rynek trafiło 295,3 mln smartfonów, czyli o 23,1 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz