Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atal
04.07.2014 06:00

Atal sprzedaje więcej mieszkań. I chce wejść na GPW

Spółka do tej pory pozyskiwała środki z emisji obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ATAL S.A.)
Zbigniew Juroszek, prezes Atal S.A.

Wyniki sprzedażowe spółki Atal S.A. pokazują ożywienie na rynku mieszkaniowym w Polsce. W pierwszym półroczu firma sprzedała 571 mieszkań, co oznacza wzrost o 79 w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Jak podał deweloper obecny na rynku Catalyst, jego średnia miesięczna sprzedaż to 95 mieszkań. Dotychczas rekordowy dla spółki był marzec, gdy sprzedała ona 134 mieszkania.

Najwięcej mieszkań spółka deweloperska sprzedała w pierwszym półroczu w Krakowie, gdzie inwestorzy kupili 294 lokale. Na drugim miejscu znalazł się Wrocław z wynikiem 161 sprzedanych mieszkań. Z kolei w Łodzi od początku roku Atal sprzedał 70 mieszkań.

_ - Cały czas utrzymujemy systematyczny, bardzo wysoki wzrost sprzedaży. W czerwcu przeprowadziliśmy udaną drugą emisję obligacji korporacyjnych skierowana do inwestorów instytucjonalnych. Pozwoliła nam ona na uzyskanie dodatkowych środków, które przeznaczymy na grunty pod nowe inwestycje - zapowiada Zbigniew Juroszek, prezes Atal S.A . _Deklaruje również, że spółka chce w tym roku zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Od początku roku spółka Atal S.A. wprowadziła do sprzedaży mieszkania w trzech inwestycjach w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu. Firma aktualnie prowadzi 14 projektów inwestycyjnych. Od początku swojego istnienia sprzedała ponad 3.950 mieszkań o łącznej powierzchni blisko 185 tysięcy mkw.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: atal, business news, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz