Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atende chce wypłacić nawet połowę swojego zysku

0
Podziel się:

Atende planuje z zysku za ten rok wypłacić dywidendę wyższą niż za rok ubiegły - poinformował prezes spółki Roman Szwed.

na zdjęciu: Roman Szwed, prezes Atende
na zdjęciu: Roman Szwed, prezes Atende (Atende)
bEsiiUUl

Atende planuje z zysku za ten rok wypłacić dywidendę wyższą niż za rok ubiegły - poinformował prezes spółki Roman Szwed.

- _ Podtrzymuję, że chcemy być spółką dywidendową i zbieramy na wypłatę solidnej dywidendy za 2013 rok. Zysk w tym roku będzie wyższy, więc dywidenda też będzie wyższa _ - powiedział Szwed.

- _ Staramy się wypłacać między 30 a 50 procent zysku na dywidendę, z tym, że raczej bliżej 50 procent _ - dodał prezes Atende. Z zysku za 2012 rok Atende wypłaciło 0,08 złotego dywidendy na akcję.

bEsiiUUn

Po trzech tegorocznych kwartałach Atende ma 5,94 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu do 1,73 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Od 28 maja 2012 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych
w Warszawie. Ostatnie tygodnie były dla niej bardzo udane. Od początku października giełdowy kurs Atende poszedł bowiem w górę o ponad 60 procent.

Zobacz, jak radzą sobie akcje Atende od początku października Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Atende jest jedną z czołowych firm branży IT w Polsce. Podstawowym przedmiotem jej działalności jest integracja systemów teleinformatycznych oraz integracja infrastruktury technicznej, w tym infrastruktury centrów danych. Ofertę grupy Atende uzupełniają jej spółki zależne.

bEsiiUUt

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEsiiUUO
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)