Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atlas Estates ma kredyt na refinansowanie Hiltona w Warszawie

0
Podziel się:

Kredytu 53,5 mln euro udzieliły banki z grupy Pekao.

Atlas Estates ma kredyt na refinansowanie Hiltona w Warszawie
(Rafał Guz)
bEIRXEGd

Mantezja 3 - spółka zależna Atlas Estates - zawarła z Bankiem Pekao i Pekao Bank Hipoteczny umowę kredytu w wysokości łącznej 53,5 mln euro na m.in. spłatę pożyczki zaciągniętej na finansowanie budowy hotelu Hilton w Warszawie, podała spółka.

"Podstawowym celem kredytu jest spłata pożyczki zaciągniętej na podstawie umowy kredytu zawartej z Oe–sterreichische Volksbanken - Akitengesellschaft z siedzibą w Wiedniu w dniu 8 kwietnia 2004, która została wtedy udzielona w celu, między innymi, finansowania budowy hotelu znanego jako Hilton Warsaw and Convenetion Centre" - głosi komunikat.

Dzień ostatecznej spłaty nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2025 r.

bEIRXEGf

Jednocześnie zawarta została umowa przystąpienia do długu pomiędzy spółką zależną od Atlas - HGC Gretna Investments, pożyczkobiorcą i pożyczkodawcami, na podstawie której HGC przyjęło wszystkie zobowiązania pożyczkobiorcy i w związku z tym jest związane postanowieniami umowy jako dodatkowy pożyczkobiorca, podano również.

Kredyt składa się z transzy A w kwocie 16,5 mln euro i transzy B stanowiącej równowartość w złotych kwoty 37 mln euro.

Notowania tygodniowe akcji Atlas Estates

Atlas Estates Limited jest zarejestrowaną na wyspie Guernsey spółką inwestująca w nieruchomości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzi obecnie działalność na rynkach nieruchomości w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii i Rumunii. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2008 r.

bEIRXEGl

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEIRXEGG
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)