Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Autobusy od Gazpromu? Będą jeździć po Warszawie

0
Podziel się:

Jedna ze spółek zależnych rosyjskiego koncernu gazowego wyprodukuje 35 autobusów na gaz, które od 2015 roku będą jeździć po polskiej stolicy.

Siergiej Komlev, szef Gazprom Export
Siergiej Komlev, szef Gazprom Export (Gazprom mat.pras.)

Jedna ze spółek zależnych rosyjskiego koncernu gazowego wspólnie z polskim Solbusem wyprodukuje 35 autobusów na gaz, które od 2015 roku będą jeździć po polskiej stolicy. Wybuduje także stację do ich tankowania.

Umowę na dostawę 35 autobusów napędzanych skroplonym gazem ziemnym oraz budowę stacji do ich tankowania podpisała spółka Lider Trading - partner dystrybucyjny Gazprom Germania oraz firmy Solbus z Solca Kujawskiego.

Solbus dostarczy stołecznym Miejskim Zakładom Autobusowym 35 autobusów przegubowych napędzanych LNG, natomiast Gazprom Germania zapewni paliwo oraz zainwestuje w niezbędną infrastrukturę stacji tankowania._ _

_ - Korzyści z zastosowania gazu ziemnego jako paliwa są nie do przecenienia, bowiem jest ono czyste, bezpieczne i ekonomiczne - _uważa przedstawiciel firmy Gazprom Siergiej Komlew (na zdjęciu).

Nie dość, że paliwo jest tańsze, to jeszcze pojazd mniej go zużywa. - _ Wyższa cena zakupu autobusu zwraca się po trzech latach. W ciągu całej eksploatacji koszty są mniejsze o 10 procent _- tłumaczy Antoni Śliżak z Solbusa.

To nie pierwsza inwestycja Gazprom Germania i polskiego producenta autobusów Solbus w rozwój transportu opartego na gazie ziemnym w Polsce. Gazowe autobusy jeżdżą już w Toruniu, Gdyni i Olsztynie. W kolejce czekają Katowice i Kraków.

Projekt wprowadzenia autobusów miejskich napędzanych LNG w Polsce jest częścią realizowanej przez firmę Gazprom europejskiej strategii rozwoju ekologicznego i przynoszącego oszczędności transportu opartego na gazie ziemnym.

Gazprom Germania to spółka zależna największego na świecie producenta gazu ziemnego, moskiewskiego Gazpromu. Ma siedzibę w Berlinie. Spółka powstała w 1990 roku, dziś liczy około 40 firm w ponad 20 krajach w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jej działalność obejmuje magazynowanie i handel gazem ziemnym, a także marketing zastosowania gazu ziemnego w transporcie. Firma zatrudnia około 1200 pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)