Notowania

Przejdź na
business news
23.05.2013 10:07

Avia AM Leasing szykuje się do debiutu na warszawskiej GPW

Warszawa jako centrum finansowe regionu jest odpowiednim miejscem do przeprowadzenia ewentualnej oferty publicznej, potwierdzają to przykłady kilku innych litewskich spółek notowanych na GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Gediminas Ziemelis, prezes AviaAM Leasing

Litewska grupa zajmuje się leasingiem, obrotem i zarządzaniem używanymi samolotami komercyjnymi. Jak poinformowali dziś przedstawiciele firmy, Avia AM Leasing myśli o przeprowadzeniu pierwszej oferty publicznej akcji oraz o debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

- _ Warszawa jako centrum finansowe regionu jest odpowiednim miejscem do przeprowadzenia ewentualnej oferty publicznej, potwierdzają to przykłady kilku innych litewskich spółek notowanych na GPW _ – komentuje doniesienia Gediminas Ziemelis, prezes AviaAM Leasing. Prospekt emisyjny został złożony do Litewskiego Banku Centralnego 10 maja 2013 roku. Od jego zatwierdzenia przez litewskiego nadzorcę rynków finansowych oraz notyfikacji polskiej Komisji Nadzoru Finansowego zależy ostateczna decyzja o debiucie na warszawskiej giełdzie. Doradcą Finansowym oferty została firma Rubicon Partners, zaś funkcję Głównego Menedżera i Oferującego pełni ING Securities.

Do spółki należy obecnie 20 samolotów (jeden we współwłasności): cztery Boeingi 737-300, sześć Boeingów 737-500, jeden Boeing 757-200 i dziewięć Bombardierów CRJ200, z czego większość spółka wyleasingowała liniom lotniczym z Rosji, Tadżykistanu, Kazachstanu, Litwy i Włoch. Samoloty udostępniane są w leasingu operacyjnym (_ dry lease _), gdzie wszelkie koszty operacyjne podczas trwania umowy, w tym utrzymanie, ubezpieczenie i podatki, ponosi leasingobiorca.

W ubiegłym roku Grupa Avia AM Leasing zanotowała skonsolidowane przychody na poziomie 60,2 mln USD, a zysk netto na poziomie 19,6 mln USD. W ubiegłym roku 52 procent przychodów pochodziło z leasingu samolotów, pozostałe 48 procent ze sprzedaży samolotów. Głównymi akcjonariuszami AviaAM Leasing są ZIA Valda Cyprus Leasing Ltd. (58 proc.) i Mesotania Holdings Ltd. (37 proc.). W akcjonariacie ponadto znajdują się dwie spółki litewskie oraz pięć osób, w tym trzy będące w zarządzie spółki i dyrektor generalny.

Czytaj więcej w Money.pl
W lipcu szykuje się duży debiut na GPW Resort skarbu spodziewa się, że prospekt Polskiego Holdingu Nieruchomości zostanie zatwierdzony przez KNF w czerwcu, a spółka będzie mogła zadebiutować na GPW w lipcu.
Spółka dnia: Kryzys w węglu. Wprowadzą duże oszczędności Kopalnia ma za sobą bardzo trudny, pierwszy kwartał. Poniosła rekordową stratę, ale liczy na poprawę.
Indeks WIG20 ma zniknąć z giełdy. W zamian będą dwa nowe Celem proponowanych zmian jest ożywienie rynku poprzez zwiększenie płynności.
Tagi: business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, prosto z firm, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz