Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Avia Solutions Group przed dużym przejęciem

0
Podziel się:

Avia Solutions Group to spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, mająca ponad 20 spółek zależnych.

Linas Dovydenas, dyrektor zarządzający Avia Solutions Group.
Linas Dovydenas, dyrektor zarządzający Avia Solutions Group. (Avia Solutions Group)
bEsijIRh

Avia Solutions Group dostawca rozwiązań dla branży lotniczej, ogłosił przejęcie kontroli nad spółką Helisota, która świadczy usługi serwisowe dla śmigłowców.

Helisota ma swoją bazę w Kownie na Litwie. Avia Solution Group obejmie w sumie 96,2 proc. udziałów, cześć z nich zostanie odkupionych bezpośrednio od zarządzających spółką, a część zostanie zamieniona na nowo wyemitowane akcje spółki Avia Solutions Group - czytamy w informacji prasowej spółki.

W ubiegłym roku obroty spółki Helisota wyniosły 42 mln Litów. Po przejęciu przez Avia Solutions Group firma będzie kontynuować dotychczasową działalność, nie zmieni się nazwa ani zarząd. Avia Solutions Group będzie od teraz wspierać rozwój spółki na lokalnym oraz międzynarodowym rynku swoim doświadczeniem i infrastrukturą. Planuje się, że proces akwizycji zakończy się do końca bieżącego roku - informuje spółka.

bEsijIRj

Przez ostatnie kilka lat Grupa była skupiona na rozwoju spółki FL Technics, tj. pionu obsługi technicznej samolotów.

_ - Bardzo zbliżonym rynkiem jest utrzymanie i konserwacja odrzutowców biznesowych, i dlatego w 2011 r. zdecydowaliśmy się utworzyć spółkę FL Technics Jest. W ciągu minionych lat stała się ona jednym z ważniejszych dostawców usług serwisowych tego typu w Europie Wschodniej i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. Globalny rynek obsługi serwisowej odrzutowców biznesowych jest warty ok. 20 mld dolarów. Jak tylko spółka zakończy budowę nowego hangaru w międzynarodowym porcie lotniczym w Kownie, planuje poszerzyć ofertę o obsługę serwisową nowych typów maszyn, _ komentuje Linas Dovydenas, dyrektor zarządzający Avia Solutions Group.

O Avia Solutions Group to spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, mająca ponad 20 spółek zależnych, które świadczą na całym świecie kompleksowe usługi lotnicze. W skład Grupy wchodzą dostawcy usług dla klientów komercyjnych i prywatnych - FL Technics i FL Technics Jets, dostawca usług szkoleniowych dla pilotów i członków załóg - Baltic Aviation Academy, dostawcę usług handlingowych - Baltic Ground Services, wirtualną platformę handlu częściami zamiennymi - Locatory.com oraz agencję wynajmu załóg - AviationCV.com.

Avia Solutions Group to pierwsza litewska spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
i pierwsza zagraniczna spółka debiutująca na tym parkiecie w 2011 r. Spółka ma biura na Litwie, w Polsce, Rosji, Malezji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech - czytamy komunikacie spółki.

bEsijIRp

Założona w 1997 r. spółka Helisota jest wiodącym dostawcą usług serwisowych dla śmigłowców Mi-8/17 w regionie Morza Bałtyckiego. Firma oferuje utrzymanie, konserwację i naprawy śmigłowców oraz komponentów, a także dostawy części zamiennych i wsparcie techniczne. Spółka działa globalnie, jej klienci - prywatne firmy oraz instytucje rządowe - pochodzą z 25 państw świata.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsijIRK
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)