Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Sąsiada
Tomasz Sąsiada
|

Awans Polki w PwC. Takiego w historii jeszcze nie było

0
Podziel się:

Olga Grygier-Siddons, dotychczasowa szefowa polskiego oddziału firmy doradczej PwC, będzie nowym prezesem grupy na Europę Środkowo-Wschodnią.

Olga Grygier-Siddons to w PwC pierwsza kobieta na tak eksponowanym</br>stanowisku
Olga Grygier-Siddons to w PwC pierwsza kobieta na tak eksponowanym</br>stanowisku (materiały prasowe PwC)
bFgkzfpN

Od pierwszego lipca podlegać jej będą oddziały PwC w 30 krajach, które zatrudniają ponad osiem tysięcy osób.

Grygier-Siddons jest pierwszą kobietą w historii firmy na tym stanowisku i zarazem pierwszą osobą pochodzącą spoza Wielkiej Brytanii albo Stanów Zjednoczonych. Prezesem polskiej filii PwC była pięć lat.

Od lipca będzie sprawowała kontrolę nad oddziałami PwC w 30 krajach, które zatrudniają ponad osiem tysięcy osób. Podlegać jej będą między innymi pracownicy z Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego, Mongolii, Węgier i Słowenii.

bFgkzfpP

Na fotelu prezesa polskiego oddziału PwC zasiądzie z kolei Adam Krasoń, który ponad dwadzieścia lat temu zaczynał w firmie jako praktykant.

PwC działa w branży konsultingowej i należy do tak zwanej Wielkiej Czwórki firm konsultingowych: EY (dawniej Ernst&Young), Deloitte i KPMG. W sumie działa w 157 krajach na świecie i zatrudnia niemal 184 tysięcy osób.

Polski oddział zatrudnia w tej chwili 1,8 tysiąca osób. W ostatnim roku obrotowym (od czerwca 2012 roku do czerwca 2013 roku) firma wypracowała obroty na poziomie niemal 325 milionów złotych (jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością PwC nie musi podawać danych o zysku). Z kolei rok wcześniej ta wartość wyniosła 306 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

bFgkzfpV
bFgkzfqq
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)