Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awaria w PKP Intercity. Wciąż bez internetowych biletów na Pendolino

0
Podziel się:

Spółka od kilku dni próbuje uporać się z problemami systemu informatycznego.

Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity
Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity (Bartłomiej Banaszak/PKP Intercity)
bEUmyfdx

Od niedzieli nie działa internetowa sprzedaż biletów na pociągi PKP Intercity. Spółka deklaruje, że wszystko ma wrócić do normy jeszcze dziś wieczorem.

W nocy z soboty na niedzielę miała ruszyć sprzedaż biletów na połączenia pociągami Pendolino, które mają wyjechać na trasy 14 grudnia. Awaria spowodowała jednak, że ich kupno było niemożliwe. Chociaż spółka sprzedaje już bilety w kasach na dworcach, to wciąż jest problem z dostępem do zakupów przez internet.

- _ Sztab kryzysowy w godzinach porannych ustabilizował środowisko sprzedaży kanałów zdalnych. Trwają ostatnie analizy. Jeżeli wyniki dodatkowych testów będą bezbłędne, to jeszcze dziś wieczorem klienci PKP Intercity będą mogli skorzystać także z kanałów zdalnych _ - deklaruje Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

bEUmyfdz

Awaria w systemie sprzedaży biletów tuż przed uruchomieniem prestiżowego projektu przewoźnika, to spora wpadka. Ze stanowiskiem pożegnał się już wiceprezes PKP Intercity, Paweł Horodyński, który był odpowiedzialny za wdrożenie nowego systemu. Władze PKP przeprosiły też za sytuację i zapowiedziały, że zwiększą pulę najtańszych biletów na Pendolino z 10 do 30 procent. Kosztują one 49 złotych i obejmą pociągi kursujące do połowy stycznia 2015 roku.

PKP Intercity zapowiada, że start Pendolino 14 grudnia nie jest zagrożony. Na razie na przejazdy po 14 grudnia pasażerowie kupili w sumie 9,2 tysiąca biletów, w tym 2,3 tysiąca na połączenia realizowane pociągami Pendolino.

Pendolino to flagowy projekt PKP Intercity. Dzięki nowym pociągom ma przede wszystkim skrócić się czas przejazdu między największymi miastami w Polsce. - _ Od grudnia, gdy Pendolino wjedzie na tory, czas przejazdu i tak będzie znacznie krótszy niż dotychczas. Na przykład z Warszawy do Wrocławia pojedziemy w około 3 godziny 40 minut, a do Trójmiasta poniżej 3 godzin. Do tego dochodzi wyższy komfort podróży w nowych pociągach, lepsza obsługa w kasie i na pokładzie oraz atrakcyjna oferta cenowa _ - zapowiedział we wrześniowej rozmowie z Money.pl prezes PKP Intercity, Marcin Celejewski.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmyfdF
bEUmyfea
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)