Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
21.01.2014 14:35

Bahlsen Polska zainwestuje 32 mln zł w krakowskiej SSE

Producent wyrobów cukierniczych chce rozbudować swój zakład w Skawinie w województwie małopolskim. Zatrudnienie zwiększy się o 30 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bahlsen Polska)
Scott Brankin, country manager firmy w Polsce

Firma Bahlsen Polska otrzymała właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy - poinformowała Barbara Wityńska-Słącz ze spółki zarządzającej krakowską SSE.

Jak informował Scott Brankin, country manager firmy w Polsce (na zdjęciu), producent planuje rozbudowę posiadanego zakładu w Skawinie, czyli uruchomieniu nowej linii produkcyjnej. W związku z inwestycją spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 32 mln zł, a także zatrudnić 30 nowych pracowników.

Spółka Bahlsen Polska jest częścią Grupy Bahlsen - rodzinnej firmy niemieckiej, działającej na rynku spożywczym w segmencie ciastek i ciast pakowanych.

Spółka otrzymała pierwsze zezwolenie w tym roku i 146. wydane przez Krakowski Park Technologiczny od początku istnienia krakowskiej strefy.

Krakowska strefa powstała w 1997 roku. Po ostatnim rozszerzeniu obszaru zajmuje 628 hektarów w 25 podstrefach, położonych na terenie 23 gmin. Dotąd powstało w niej 15 tys. miejsc pracy oraz zainwestowano 1,8 mld zł. Największe inwestycje zrealizowały m.in.: Comarch, RR Donnelley, Motorola, Valeo, MAN Trucks.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz