Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Bakalland wciąż rośnie. Zyska dodatkowy kapitał

0
Podziel się:

Inwestorom spodobał się pomysł wielkiej fuzji na rynku spożywczym w Polsce.

Marian Owerko, szef rady nadzorczej Bakallandu
Marian Owerko, szef rady nadzorczej Bakallandu (Materiały prasowe/Bakalland)

Już o około 50 procent wzrósł kurs akcji spółki Bakalland po opublikowaniu informacji o przejęciu właściciela marki Delecta. Władze firmy przekonują, że wartość sprzedaży obu działających na rynku spożywczym spółek wzrośnie _ skokowo _.

Po informacjach o tym, że producent bakalii Bakalland połączy się Rieber Foods Polska, właścicielem marki Delecta, inwestorzy rzucili się do kupowania akcji spółki. Od początku poniedziałkowej sesji notowania Bakallandu wzrosły już do 2,80 złotego za papier, czyli o około 50 procent w porównaniu do piątkowego zamknięcia.

W wartą 100 milionów złotych transakcję jest zaangażowany również inwestor finansowy, fundusz Innova Capital, który dodatkowo ma objąć akcje nowej emisji Bakallandu o wartości 20 milionów złotych.

- _ Oprócz sfinansowania nabycia Delecty, fundusz Innova Capital zasili Bakalland również nowym kapitałem w wysokości 20 milionów złotych. Dzięki temu zmieni się korzystnie struktura bilansu, a połączona grupa pozyska znanego i cenionego Inwestora - co stworzy dobrą platformę konsolidacyjną na przyszłość _ - możemy przeczytać w informacji, którą spółka przekazała inwestorom.

Jej władze podkreślają również, że nie ma zagrożenia, by dwie połączone firmy musiały zmierzyć się z problemem _ kanibalizacji _ swoich produktów. Ich oferty nie pokrywają się. Bakalland jest bowiem producentem i dystrybutorem bakalii, galaretki śniadaniowej i batonów zbożowych. Z kolei Delecta skupia się głównie na dodatkach do ciast i deserów.

Połączenie obu spółek wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bakalland zobowiązał się również, że - jeżeli nie dotrzyma warunków umowy połączenia firm - to zapłaci karę umowną w wysokości 10 milionów złotych.

Bakalland po trzech kwartałach roku obrotowego miał zysk operacyjny na poziomie 6,5 miliona złotych przy przychodach w wysokości 173 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)