Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
09.07.2014 06:00

Baltic Ceramics buduje fabrykę i idzie na giełdę

Spółka będzie produkować elementy wykorzystywane przy wydobyciu gazu łupkowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LZMO S.A.)
Dariusz Janus, prezes Baltic Ceramics Investments

Spółka Baltic Ceramics Investments dostała zgodę na rejestrację akcji w KDPW. Oznacza to, że lada dzień firma wejdzie na warszawską giełdę.

Akcje były przedmiotem oferty przeprowadzonej przez spółkę w maju. Dzięki niej udało się pozyskać z rynku 4,5 miliona złotych. Na papiery zapisało się łącznie 518 inwestorów, który kupili akcje po 2,80 złotego za sztukę.

- Uchwała KDPW przybliża nas do wprowadzenia akcji serii M do obrotu na rynku New Connect. Liczymy na to, że w ciągu najbliższych tygodni zostanie wyznaczony pierwszy dzień notowania walorów Baltic Ceramics Investments, co pozwoli nam zakończyć proces rejestracji i umożliwi inwestorom obrót akcjami nowej serii na giełdzie - mówi Dariusz Janus, prezes Baltic Ceramics Investments.

Środki pozyskane z emisji akcji spółka chce przeznaczyć na budowę zakładu produkującego tzw. proppanty ceramiczne. To bardzo drobne, przypominające ziarna piasku elementy wykorzystywane podczas procesu wydobywania gazu łupkowego.

Firma zakłada, że w fabryce docelowo będzie produkowanych 135 tysięcy ton proppantów rocznie, co odpowiada 5 procentom światowego zapotrzebowania. Uruchomienie produkcji jest planowane na drugi kwartał 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz