Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank BGŻ i BNP Paribas Bank Polska mają zgodę KNF na połączenie

0
Podziel się:

Francuski BNP Paribas konsoliduje swoje banki w Polsce.

Józef Wancer, prezes BGŻ
Józef Wancer, prezes BGŻ (BGŻ)

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej i BNP Paribas Bank Polska przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska na Bank Gospodarki Żywnościowej, podała Komisja w komunikacie po posiedzeniu.

W lutym tego roku akcjonariusze BNP Paribas Bank Polska przyjęli uchwałę, wyrażającą zgodę na połączenie z Bankiem BGŻ oraz na proponowane zmiany statutu BGŻ. Również akcjonariusze BGŻ podjęli uchwałę w sprawie połączenia z BNP Paribas Polska, a także w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego.

Na początku grudnia 2013 roku grupa BNP Paribas i grupa Rabobank ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia pakietu 98,5 proc. akcji BGŻ za kwotę 4,2 mld zł.

Notowania tygodniowe BNP Paribas Polska

BGŻ jest uniwersalnym bankiem komercyjnym od lat zajmującym miejsce wśród największych banków w Polsce. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej.

BNP Paribas Bank Polska należy do grupy BNP Paribas, wiodącej europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. Grupa BNP Paribas prowadzi działalność w zakresie m.in. bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)