Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Barclays zamknie jedną czwartą placówek

Prezes Antony Jenkins chce zmniejszyć koszty funkcjonowania banku o 1,7 mld funtów rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Barclays)

Według gazety _ Financial Times _, która nie ujawniła źródeł swych informacji, prezes Barclays Antony Jenkins (na zdjęciu) ma w ciągu dwóch tygodni przedstawić ostateczny plan restrukturyzacji, przewidujący likwidację 400 z łącznie 1600 brytyjskich placówek. Barclays odmówił komentarza w tej sprawie.

Jenkins chce zmniejszyć koszty funkcjonowania banku o 1,7 mld funtów rocznie i już wcześniej zapowiadał, że tysiące miejsc pracy zniknie zapewne w rezultacie unowocześniania infrastruktury technicznej. Barclays podjął już zwalnianie setek osób ze swego banku inwestycyjnego - powiedziała Reuterowi osoba zaznajomiona z tą sprawą.

Oczekuje się, że Barclays i inne duże brytyjskie banki jak Lloyds i RBS będą łączyć własne placówki w sytuacji, gdy ich klienci coraz bardziej zwracają się ku bankowości elektronicznej.

Powołując się na źródła w Barclays tygodnik _ Sunday Telegraph _ poinformował w ubiegły weekend, że bank ten może zlikwidować 400 swych placówek w Wielkiej Brytanii i zwolnić 40 tys. pracowników, ale będzie to rozłożone na sześć lat. - _ Branża bankowa przechodzi to, co nazwałbym transformacją stulecia _ - powiedział Jenkins w ubiegłym tygodniu na Światowym Forum Gospodarczym w Davos.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: banki w unii europejskiej, bank barclays, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, prosto z firm, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz