Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank Millennium podał wyniki oraz wysokość dywidendy

0
Podziel się:

Zysk netto za trzeci kwartał 2013 roku wyniósł 138,5 mln złotych.

Bank Millennium podał wyniki oraz wysokość dywidendy
(Bank Millennium)

Dziś rano spółka pochwaliła się wynikami za trzeci kwartał. Zysk netto za ten okres wyniósł 138,5 mln złotych. Jednocześnie prezes banku Millennium Joao Bras Jorge, widoczny na zdjęciu, poinformował, że zarząd będzie rekomendował by za 2013 rok na dywidendę trafiło od 35 do 50 procent zysku.

Analitycy przewidywali, że zysk netto banku wyniesie 135 mln złotych. Zatem wynik działalności banku za trzeci kwartał jest nieznacznie lepszy od oczekiwań. Zysk w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego wzrósł o 11 procent. W ujęciu kwartalnym wzrost to 3 procent. Skonsolidowany zysk netto za dziewięć miesięcy 2013 roku wyniósł 392,8 mln zł. Zatem wzrost rok do roku jego zwyżka to 13,4 procent.

Wynik odsetkowy banku w trzecim kwartale wyniósł 311,8 mln zł i okazał się zbliżony do oczekiwań analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 313,5 mln zł. Wzrósł on o 8 procent rok do roku i 5 procent w ujęciu kwartalnym.

Wynik z prowizji wyniósł 141,9 mln zł i był lekko poniżej konsensusu na poziomie 146,4 mln zł. Jego wzrost to 5 procent rok do roku. W stosunku do poprzedniego kwartału pogorszył się o 10 procent.

Po 9 miesiącach działalności koszty osiągnęły wartość 815 milionów złotych i były niższe o 2,3 procent w stosunku do okresu od stycznia do września 2012 roku. Obniżył się za to wskaźnik kosztów do dochodów, który po trzech kwartałach spadł do 55 procent z 58,2 procent rok wcześniej.

Akcje spółki podczas dzisiejszej sesji znajdują się blisko poziomu wczorajszego zamknięcia. Inwestorzy neutralnie podeszli do opublikowanych wyników. Informacje nie spotkały się z euforią na rynku.

Notowania banku Millennium podczas dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zarząd banku Millennium przy okazji prezentacji wyników zarekomendował wysokość dywidendy jaką spółka miałaby wypłacić za zysk wypracowany w 2013 roku.

- _ Naszą intencją jest, byśmy zarekomendowali wypłatę dywidendy w przedziale 35-50 procent _ - powiedział Joao Bras Jorge, prezes banku.

Bank zakłada, że w 2014 roku zysk netto jaki osiągnie, będzie wyższy od zysku za 2013 rok. - _ Wewnętrznie zarząd zatwierdził budżet na przyszły rok. Budżet zakłada poprawę zyskowności w 2014 roku _ - dodał prezes.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)