Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankier.pl sprzedany. Kupił go wydawca Pulsu Biznesu

0
Podziel się:

Przejęcie Bankiera wpisuje się w ciąg akwizycji, które od kilku miesięcy zmieniają układ sił w polskim internecie

Carl-Johan Bonnier, prezes zarządu Bonnier Business
Carl-Johan Bonnier, prezes zarządu Bonnier Business

Bonnier Business Polska, wydawca m.in. dziennika Puls Biznesu, podpisał umowę zakupu 100 proc. udziałów Grupy Bankier.pl, do którego należą portale tematyczne takie jak pit.pl, vat.pl, twoja-firma.p, prnews.pl, mambiznes.pl.

– _ Przejęcie Bankiera daje szanse, by w krótkim terminie osiągnąć to, do czego zawsze aspirują produkty Bonniera na całym świecie – pozycję lidera w najbardziej rentownych _
_ i prestiżowych obszarach. Razem z Bankierem zyskujemy doświadczony zespół menedżerów, dziennikarzy i handlowców oraz świetny i rozpoznawalny brand. Jestem dumna, że nasze media dostarczają wiarygodnych informacji przedsiębiorcom, którzy doskonale poradzili sobie z kryzysem i dzięki którym polska gospodarka zyskuje systematycznie na znaczeniu _ – komentuje Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska.

Do Grupy Bankier.pl należą portale znajdujące się w czołówce rankingów witryn w swoich kategoriach tematycznych (pit.pl, vat.pl, twoja-firma.pl, prnews.pl, mambiznes.pl), na czele z powstałym w 2000 r. portalem bankier.pl. Po transakcji Grupa Bankier.pl zostanie włączona w struktury Bonnier Business Polska, którego prezesem jest Patricia Deyna.

W 2006 roku Bankier.pl zadebiutował na warszawskiej giełdzie, a od 2009 roku był częścią Grupy Allegro, należącej do Naspers Ltd. Sprzedaż Bankiera jest elementem strategii Allegro, zakładającej koncentrację na podstawowym biznesie e-commerce.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)