Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pekao sa
05.08.2014 11:57

Bardzo ambitne plany Pekao SA. Bank już wyprzedził PKO BP

- Zrobimy wszystko, by zysk netto w tym roku był nie gorszy niż w ubiegłym - powiedział prezes Pekao SA Luigi Lovaglio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Stróżyk/Reporter)
na zdjęciu: Luigi Lovaglio, prezes Pekao SA

- _ Zrobimy wszystko, by zysk netto w tym roku był nie gorszy niż w ubiegłym _ - powiedział prezes Pekao SA Luigi Lovaglio. To sugerowałoby poprawę w drugim półroczu. W pierwszych sześciu miesiącach 2014 roku bank zarobił bowiem mniej niż rok wcześniej. Inwestorzy uwierzyli, kurs poszedł mocno w górę, a kapitalizacja Pekao SA przebiła wycenę rynkową PKO BP.

Od stycznia do czerwca tego roku zysk netto Pekao SA przypadający na akcjonariuszy banku sięgnął niemal 1,32 miliarda złotych. W analogicznym okresie 2013 roku było to ponad 1,4 miliarda złotych. Dla porównania w całym 2013 roku spółka _ na czysto _ zarobiła ponad 2,78 miliarda złotych.

Mimo że w drugim tegorocznym kwartale wynik również okazał się gorszy niż przed rokiem, to jednocześnie wypadł lepiej niż szacowali analitycy. W okresie od kwietnia do czerwca zysk netto Pekao SA wyniósł 685,1 mln złotych, wobec 721,7 mln złotych przed rokiem. Średnia prognoz analityków - sondowanych przez PAP - wynosiła natomiast 663,4 miliona złotych.

Prezes Pekao SA Luigi Lovaglio zapowiedział także, że spółka w tym roku spodziewa się sprzedaży kredytów detalicznych na wyższym poziomie niż rok wcześniej. - _ Realizujemy plan przekroczenia poziomu 11 miliardów złotych z zeszłego roku _ - zadeklarował. W pierwszej połowie roku bank udzielił klientom indywidualnym kredytów za 6,1 miliarda złotych.

Raport finansowy, którym jeszcze przed rozpoczęciem notowań na warszawskiej giełdzie pochwalił się drugi pod względem wielkości bank działający na polskim rynku oraz optymistyczne deklaracje odnośnie przyszłych wyników spółki pozytywnie odbiły się na jej wycenie rynkowej.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Pekao SA na GPW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Akcje Pekao SA - przy obrotach wyraźnie przekraczających już 20 milionów złotych - drożeją obecnie o około 2,5 procent. Tym samym są najmocniejszą spółką w gronie blue chipów. Co ciekawe, kapitalizacja Pekao SA wynosi obecnie 46,38 mld złotych. To oznacza, że jest około 100 milionów wyższa niż aktualna wycena rynkowa PKO BP.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: pekao sa, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz