Notowania

bayer
29.09.2014 06:00

Bayer zwiększa ekspansję w Polsce. Przejmie trzy marki

Nasz kraj jest drugim największym rynkiem produktów leczniczych dostępnych bez recepty w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bayer)
Tobias Boldt, menadżer Bayer w Polsce

Dicoflor, Floridral i BFL100. Oto marki, które wkrótce trafią w ręce niemieckiego giganta branży farmaceutycznej - Bayer. Transakcja ma zostać sfinalizowana w przyszłym miesiącu i poprawi sytuację firmy na drugim co do wielkości rynku leków dostępnych bez recepty w tym rejonie Europy.

Niemiecka firma Bayer podpisała porozumienie w spawie zakupu firmy Dicofarm, jednego z największych graczy na polskim rynku produktów bez recepty wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Transakcja została zawarta z firmą Vitis Pharma z siedzibą w Rzymie.

W wyniku umowy do firmy Bayer zostaną przeniesione trzy marki. Dicoflor i Floridral przekaże Vitis Pharma, a BFL100 firma Dicofarm. Według planu, sfinalizowanie transakcji ma się odbyć w październiku tego roku.

- _ Dzięki tej transakcji rozszerzymy portfolio marek segmentu Consumer Care w Bayer HealthCare. Jednocześnie wzmocnimy pozycję spółki na rynku polskim, który jest drugim najważniejszym rynkiem produktów leczniczych dostępnych bez recepty w Europie Środkowo-Wschodniej _ - mówi Tobias Boldt, menadżer firmy Bayer w Polsce.

Boldt dodaje, że dzięki wiedzy firmy te trzy marki poprawią swoją swoją sytuacje na polskim rynku.

Niemiecka firma Bayer w 2013 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 18,9 mld euro. Jest jedną z największych firm z branży farmaceutycznej na świecie. Zatrudnia 56 tysięcy pracowników w ponad 100 krajach świata.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bayer, business news, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz