Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będą nowe trasy PolskiBus.com. Firma kupiła już autokary

0
Podziel się:

20 autokarów Plaxton Elite i trafi do Polski na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Ich koszt to 35 milionów złotych.

Będą nowe trasy PolskiBus.com. Firma kupiła już autokary
(Polski Bus)

20 autokarów Plaxton Elite i trafi do Polski dopiero na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku, ale już dziś dyrektor generalny przewoźnika Barry Pybis zapowiada, że efektem inwestycji będzie otwarcie nowych połączeń. Nowe pojazdy kosztowały 35 milionów złotych.

Na zdjęciu sir Brian Souter, szef Stagecoach - brytyjskiej grupy, do której należy PolskiBus.com

Autokary będą miały uchylne, skórzane fotele, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, darmowy dostęp do sieci bezprzewodowej, klimatyzacją i toaletę. Zostaną też dostosowane do przewozu niepełnosprawnych. Pomieszczą do 75 pasażerów.

_ - Dzięki temu zakupowi będziemy mogli rozwinąć sieć połączeń i zwiększyć liczbę miejsc pracy - _ twierdzi dyrektor generalny firmy, która dziś zatrudnia 400 osób. Na razie jednak nie wiadomo, jakie nowe połączenia otworzy przewoźnik. Przy okazji informacji o zamówieniu autokarów, Barry Pybis podliczył, że od momentu debiutu na rynku PolskiBus.com przewiózł ponad 4,5 miliona pasażerów._ _

Zamówienie autokarów Plaxton to druga w ciągu ostatniego półrocza decyzja o powiększeniu floty pojazdów firmy. W czerwcu, przy okazji świętowania dwóch lat obecności na polskim rynku, przewoźnik poinformował, że za 44 miliony złotych kupił 25 autokarów Van Hool. Ich dostawa zaplanowana jest na koniec tego roku. Kiedy obie transze pojazdów dotrą do Polski, przewoźnik będzie miał łącznie 118 autokarów.

Plaxton to brytyjska firma założona w 1907 roku, którą równo sto lat później przejął Alexander Dennis - spółka, zajmująca się między innymi produkcją autobusów piętrowych. Van Hool jest marką belgijską, obecną na rynku od 1947 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja utrudni działanie zagranicznym firmom Służba Celna Rosji krok swój tłumaczy nieprzejrzystym schematem pracy Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników i jego zamkniętym charakterem.
Zmiany na kolei. Już od początku września Od drugiego września wejdzie w życie zaktualizowany rozkład jazdy Kolei Śląskich. Zmiany są skutkiem prac remontowo-modernizacyjnych.
Solaris się rozrasta. Zainwestuje 14 mln złotych Firma założona przez Krzysztofa Olszewskiego, Solaris Bus & Coach, rozpoczęła rozbudowę swojej fabryki w Środzie Wielkopolskiej.
business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)