Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie wykup menadżerski w Hawe

0
Podziel się:

Przedmiotem porozumienia jest pakiet akcji reprezentujących 17,58 procent kapitału zakładowego.

Będzie wykup menadżerski w Hawe
(temis/iStockphoto)

Zarząd Hawe zawarł z Whitestone Capital i swoim akcjonariuszem - Trinitybay Investments Limited, porozumienie, obejmujące zestawienie wstępnych warunków transakcji pośredniego nabycia pakietu 17,58 procent akcji Hawe.

"Jego przedmiotem objęty jest pakiet 18.852.343 akcji Hawe S.A. reprezentujących 17,58% kapitału zakładowego Hawe S.A. i dających prawo do takiego samego udziału w głosach na walnych zgromadzeniach Hawe S.A., przy czym jego ewentualne zwiększenie i tym samym ostateczna liczba akcji objętych transakcją, jest przedmiotem dalszych rozmów" - głosi komunikat.

Porozumienie dotyczy transakcji, w ramach której na podstawie odrębnych umów i dokumentów, będących przedmiotem dalszych negocjacji, Trinitybay Investments ma wnieść akcje Hawe do spółki pod firmą Brunstane z siedzibą w Larnace (Cypr), a następnie zbyć 100% udziałów w Brunstane na rzecz członków zarządu Hawe oraz Whitestone Capital. Stosownie do ustaleń, nazwa Brunstane ma zostać zmieniona na Whitestone Optics Ltd., podano również.

Whitestone Capital jest funduszem wspierającym proces wykupu menadżerskiego.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)